Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaak tegen dealende hotelportiers van tafel, OM in beroep

Zaak tegen dealende hotelportiers van tafel, OM in beroep

AMSTERDAM (ANP) - De politierechter in Amsterdam heeft dinsdag het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk verklaard in een zaak tegen twee voormalige hotelportiers, die zich schuldig zouden hebben gemaakt aan drugshandel. Volgens de rechter zijn de portiers uitgelokt door pseudokopers van de politie. Het OM is het daar niet mee eens en gaat in hoger beroep.

Het onderzoek begon in 2018, nadat het management van het hotel de politie had ingeseind over signalen dat portiers op verzoek drugs verkochten aan hotelgasten. Het gaat om een hotel in de binnenstad van Amsterdam.

Met toestemming van de officier van justitie hebben politiemensen zich 'undercover' voorgedaan als hotelgasten. De rechter vond de verdenking net ernstig genoeg om dit relatief zware opsporingsmiddel in te zetten, maar oordeelde wel dat er sprake is geweest van uitlokking omdat de pseudokopers de portiers zelf om drugs hadden gevraagd.

Het OM vindt dat de rechter niet genoeg rekening heeft gehouden met de specifieke omstandigheden van de zaak. De portiers voorzagen hotelgasten van drugs als zij daar om vroegen, aldus justitie. Tegen tegen beide portiers was een werkstraf van dertig uur geëist.

De portiers zijn inmiddels ontslagen. In april staat de zaak tegen een derde verdachte op de rol.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

25 minuten geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

2 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

5 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

8 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

8 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

9 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

11 uur geleden