Zaak misbruiken en doden 9-jarige Gino weer voor rechter
MAASTRICHT (ANP) - Bij de rechtbank in Maastricht vindt maandag de zevende voorbereidende zitting plaats in de strafzaak tegen Donny M., die wordt verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 9-jarige Gino. Het jongetje verdween op 1 juni 2022 tijdens het buitenspelen in Kerkrade, waar hij bij zijn oudere zus logeerde. Drie dagen later arresteerde de politie M. in zijn woning in Geleen en vond op diens aanwijzing het levenloze lichaam van Gino.
M. (24) heeft bekend dat hij Gino meenam naar zijn woning, hem onder meer drugs toediende en vervolgens seksueel misbruikte. Gino is daarna gewurgd en gesmoord. Het lichaam van de jongen werd verpakt in vuilniszakken en gedumpt achter een uitgebrande woning in Geleen. M. wordt ook verdacht van het bezitten en verspreiden van kinderporno en ontucht met een wilsonbekwame in 2019. De zaak heeft tot veel beroering en afschuw geleid.
Het Openbaar Ministerie heeft de gebeurtenissen tot in de kleinste details laten onderzoeken, om precies in kaart te brengen wat het slachtoffertje is overkomen. Daartoe wordt onder meer uitvoerig forensisch onderzoek gedaan naar sporen die de bekentenissen van M. mogelijk ondersteunen dan wel tegenspreken. Op een eerdere zitting zei de officier van justitie dat de rapporten "mondjesmaat" binnenkomen. M. heeft wisselend verklaard.
Deskundigen van het Pieter Baan Centrum hebben bij onderzoek naar de psyche van de verdachte meerdere stoornissen bij hem vastgesteld. Ten aanzien van het doden van het jongetje zien ze M. als verminderd toerekeningsvatbaar.
M. werd eerder veroordeeld, onder meer voor het mishandelen van twee kinderen en het misbruiken van een van hen. Verschillende inspecties onderzochten de zorg en ondersteuning van M. door diverse organisaties en hulpverleners. Die bleken onderling niet goed te hebben gecommuniceerd.
Meer uit Binnenland
PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
2 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
3 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
4 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
6 uur geleden