Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaak doodrijden door pakketbezorger Wijchen voor gerechtshof

Zaak doodrijden door pakketbezorger Wijchen voor gerechtshof

ARNHEM (ANP) - Het gerechtshof in Arnhem behandelt dinsdag de strafzaak in hoger beroep tegen de 20-jarige Tarik O., de pakketbezorger die op 24 november 2020 in een woonwijk in het Gelderse Wijchen een 42-jarige man doodreed. Het slachtoffer had de bezorger aangesproken op diens rijgedrag, waarna ruzie was ontstaan. De rechtbank in Utrecht legde O. vorig jaar zeven jaar cel en tbs met dwangverpleging op, conform de eis van het Openbaar Ministerie.

De bezorger zou veel te hard hebben gereden. Hij heeft verklaard dat hij werd uitgescholden en een duw kreeg van het slachtoffer. Hij zou vervolgens in zijn busje zijn gestapt en gas hebben gegeven toen het slachtoffer voor de auto stond om een foto van het kenteken te maken. De man belandde op de motorkap en daarna onder de bus. O. zou tot twee keer toe over hem heen zijn gereden. Het slachtoffer overleed ter plaatse, voor de ogen van zijn vrouw. De bezorger ging er vandoor, maar de politie kon hem al snel aanhouden. De zaak leidde tot veel commotie.

Volgens deskundigen is de verdachte sterk verminderd toerekeningsvatbaar en is de kans op herhaling groot. Hij heeft, ondanks zijn jonge leeftijd, al een strafblad met meerdere zware delicten.

Meer uit Binnenland

Vrouw aangehouden in zaak over misstanden in Gronings gezinshuis

GRONINGEN (ANP) - In het strafrechtelijk onderzoek naar misstanden in een gezinshuis in de Groningse gemeente Westerkwartier is vorige week een 54-jarige vrouw aangehouden. Zij is gehoord over haar mogelijke betrokkenheid en mocht daarna weer naar huis. De vrouw blijft verdachte, meldt het Openbaar Ministerie.

31 minuten geleden
Bijenkorf en HEMA in centrum Den Haag ontruimd na gaslek

DEN HAAG (ANP) - Een klein deel van het centrum in Den Haag is donderdag afgesloten nadat een gaslek was ontdekt in de kelder van de HEMA. Het gaat om de Gedempte Gracht en een deel van de Grote Marktstraat. De veiligheidsregio meldde eerder al dat de Bijenkorf en de HEMA zijn ontruimd.

1 uur geleden
Schoof voelt weemoed bij laatste EU-bijeenkomst

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof voelt "een tikje weemoed" bij zijn laatste EU-evenement. Hij is donderdag op het Vlaamse kasteel Alden Biesen voor een heidag en overleg met de andere EU-leiders over de economie.

1 uur geleden
Bouwkundig onderzoek Tarwekamp: geen fouten in constructie

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek van TNO naar de bouwkundige staat van het appartementencomplex aan de Tarwekamp in Den Haag heeft geen fouten in de constructie aan het licht gebracht. Onderzoekers hebben wel kunnen reconstrueren waar de explosie precies heeft plaatsgevonden en hoe het gebouw is ingestort. Dat zei het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de vijfde inleidende zitting tegen de vier verdachten in de zaak.

1 uur geleden
Aantal cao-afspraken over flexibel indelen feestdagen neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar hebben opnieuw meer bedrijven en organisaties afspraken gemaakt met werknemers over de uitruil van feestdagen, laat werkgeversvereniging AWVN weten. Volgende week begint de ramadan, de islamitische vastenmaand met aan het eind Eid al-Fitr. Dit is geen officiële feestdag in Nederland, maar het aantal bedrijven waar bijvoorbeeld een christelijke feestdag kan worden ingeruild, ligt volgens de AWVN momenteel naar schatting rond de honderd van de ongeveer zevenhonderd cao's.

1 uur geleden
Zestigtal Nederlandse agenten helpt bij veiligheidstop München

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer zestig Nederlandse politiemensen ondersteunen hun Duitse collega's in München bij de veiligheidstop die daar dit weekend gehouden wordt. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie. De Nederlandse agenten krijgen vooral een ondersteunende rol bij het handhaven van de openbare orde.

1 uur geleden
Defensie plaatst extra radars op Noordzee tegen dreiging Russen

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat extra radars op de Noordzee plaatsen om verdachte schepen en drones in de gaten te houden, meldt staatssecretaris Gijs Tuinman. Russische schepen proberen al langer de onderzeese infrastructuur zoals datakabels en pijpleidingen in de Noordzee in beeld te krijgen. Russen worden al verdacht van het saboteren van kabels in de Oostzee.

2 uur geleden