Zaak dodelijk kapmessengevecht drillrappers voor rechter
AMSTERDAM (ANP) - De 18-jarige Alexio F. en de 21-jarige Yamanney A. staan vanaf dinsdag voor de rechtbank in Amsterdam op verdenking van het doodsteken van de 18-jarige drillrapper Jay-Ronne Grootfaam. Het slachtoffer werd op 3 september 2019 met een kapmes gestoken, tijdens een confrontatie tussen twee rivaliserende groepen bij de flat Florijn. Een dag later bezweek hij in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.
De twee verdachten meldden zich een paar dagen na het schokkende geweld bij de politie. De dodelijke ruzie is door bewakingscamera’s geregistreerd. Daarop zou onder meer te zien zijn dat F. de eveneens met een kapmes bewapende Grootfaam in zijn nek stak. Ook A. zou het slachtoffer met zijn mes hebben bewerkt.
De steekpartij is een van de talrijke geweldsincidenten tussen drillrapgroepen, die elkaar klaarblijkelijk naar het leven staan. Een van de kenmerken van drillrap is de verheerlijking van geweld.
In Amsterdam-Zuidoost zijn meerdere drillrapgroepen actief. Grootfaam zou tot een groep in de wijk Venserpolder hebben behoord. Zijn jongere broer is volgens dagblad Het Parool recent slachtoffer geworden van geweld in Almere. Ook dat incident zou in het kader van de lopende vete moeten worden geplaatst.
De rechtbank heeft drie dagen voor het proces tegen de twee verdachten uitgetrokken. De strafeisen worden donderdag verwacht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
10 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
11 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
13 uur geleden