Zaak dodelijk kapmessengevecht drillrappers voor rechter
AMSTERDAM (ANP) - De 18-jarige Alexio F. en de 21-jarige Yamanney A. staan vanaf dinsdag voor de rechtbank in Amsterdam op verdenking van het doodsteken van de 18-jarige drillrapper Jay-Ronne Grootfaam. Het slachtoffer werd op 3 september 2019 met een kapmes gestoken, tijdens een confrontatie tussen twee rivaliserende groepen bij de flat Florijn. Een dag later bezweek hij in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.
De twee verdachten meldden zich een paar dagen na het schokkende geweld bij de politie. De dodelijke ruzie is door bewakingscamera’s geregistreerd. Daarop zou onder meer te zien zijn dat F. de eveneens met een kapmes bewapende Grootfaam in zijn nek stak. Ook A. zou het slachtoffer met zijn mes hebben bewerkt.
De steekpartij is een van de talrijke geweldsincidenten tussen drillrapgroepen, die elkaar klaarblijkelijk naar het leven staan. Een van de kenmerken van drillrap is de verheerlijking van geweld.
In Amsterdam-Zuidoost zijn meerdere drillrapgroepen actief. Grootfaam zou tot een groep in de wijk Venserpolder hebben behoord. Zijn jongere broer is volgens dagblad Het Parool recent slachtoffer geworden van geweld in Almere. Ook dat incident zou in het kader van de lopende vete moeten worden geplaatst.
De rechtbank heeft drie dagen voor het proces tegen de twee verdachten uitgetrokken. De strafeisen worden donderdag verwacht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Alle treinlijnen van NS krijgen vanaf de dienstregeling 2027 nummers. De vervoerder hoopt dat daarmee het plannen, reizen en overstappen eenvoudiger wordt. "Zeker bij onverwachte verstoringen en werkzaamheden kunnen lijnnummers een grote verbetering zijn in de communicatie naar reizigers omdat je niet alleen bestemmingen noemt, maar ook het lijnnummer dat erbij hoort. Zo is je trein makkelijker te herkennen", zegt hoofd reisinformatie Dieuwertje van Egmond.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het komende WK voetbal zullen er meer sportweddenschappen worden afgesloten en zullen aanbieders hierop inspelen met meer reclames, verwacht de Kansspelautoriteit (Ksa). "Dat hoeft geen slechte ontwikkeling te zijn, maar het WK heeft een grote aantrekkingskracht op jongvolwassenen, en juist die groep is kwetsbaarder voor gokverslaving", laat een woordvoerster weten. Daarom voert de toezichthouder een campagne om deze groep op de risico's te wijzen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 zei bijna de helft van de Nederlanders in de twaalf maanden daarvoor vrijwilligerswerk te hebben gedaan. Dit is vrijwel hetzelfde als in 2019, net voor de coronapandemie, maar wel iets lager dan in 2024 en 2023. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis van een onderzoek onder bijna 8000 mensen van 15 jaar of ouder.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg in Den Bosch heeft een hulpverlener een beroepsverbod opgelegd vanwege ernstig alcoholmisbruik, dat leidde tot risico's voor de patiëntveiligheid. Zijn inschrijving in het BIG-register is doorgehaald.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 182.000 middelbare scholieren horen donderdag of ze geslaagd zijn voor hun eindexamen. Als dat zo is, dan kan de vlag uit, met daaraan de schooltas. Voor wie dat nodig is, volgt binnenkort een herkansing. Pas in het najaar wordt bekendgemaakt hoeveel leerlingen zijn geslaagd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal buitenlandse studenten in Nederland is dit jaar voor het eerst sinds 2006 gedaald. Dit collegejaar staan er in totaal 129.764 ingeschreven voor een volledige opleiding aan een Nederlandse hogeschool of universiteit. Dat is een lichte daling van 133 studenten vergeleken met vorig jaar, constateert de organisatie Nuffic, die zich inzet voor internationalisering in het hoger onderwijs.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - De tablets liggen klaar in Ter Apel voor het nieuwe aanmeldproces dat asielzoekers vanaf vrijdag moeten doorlopen bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Dan gaat het Europees asiel- en migratiepact in met een, zo wordt gehoopt, strengere asielprocedure met snellere doorlooptijd. Nieuw ingerichte loketten die kunnen worden uitgebreid naargelang de drukte, moeten daaraan meehelpen.
13 uur geleden