Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

YouTube stopt met verwijderen onware informatie verkiezingen VS

YouTube stopt met verwijderen onware informatie verkiezingen VS

SAN BRUNO (ANP) - YouTube gaat stoppen met het verwijderen van content die ten onrechte beweert dat de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020 werden geplaagd door "fraude, fouten of haperingen", aldus het platform vrijdag. De beslissing kon snel rekenen op kritiek van voorstanders van het bestrijden van mis- en desinformatie.

"De gevaarlijke beslissing om onmiddellijk te stoppen met het verwijderen van content die haat en desinformatie blijft zaaien en zo onze democratie bedreigt, moet onmiddellijk worden teruggedraaid", liet Nora Benavidez van Free Press weten.

De aankondiging van de videowebsite, die eigendom is van Google, wijkt af van het oorspronkelijke beleid dat in december 2020 werd ingevoerd. Toen werd geprobeerd onware beweringen de kop in te drukken. Die werden voornamelijk door de toenmalige Amerikaanse president Donald Trump de wereld in geholpen. Hij stelde dat hij de verkiezingen verloor van Joe Biden doordat de verkiezingen "gestolen" zouden zijn.

"De mogelijkheid om openlijk te debatteren over politieke ideeën, zelfs als ze controversieel zijn of gebaseerd op onbewezen aannames, hoort bij een functionerende democratische gemeenschap, zeker tijdens het verkiezingsseizoen", aldus een blogpost van YouTube. Bovendien blijven andere regels tegen onware informatie over de verkiezingen bestaan, waaronder het verbod op content die kiezers misleidt of die mensen aanzet tot het verstoren van democratische processen, aldus YouTube.

Meer uit Buitenland

Nieuwssite: eerder uitgezette mensen gespot onder migranten Ceuta

MADRID (ANP) - Onder de tienduizenden mensen die vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnendrongen, waren ook enkele personen die eerder door Spanje het land uit waren gezet, meldt de nieuwssite El Español. De Spaanse politie zou zeker tien mensen hebben gedetecteerd die in Spanje zijn veroordeeld in een terrorisme-onderzoek.

25 minuten geleden
Dodelijke hitte in Zuid-Korea uitgeroepen tot nationale ramp

SEOUL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft de dodelijke hittegolf in zijn land omschreven als een nationale ramp. Hij riep tijdens een kabinetsbijeenkomst op tot meer maatregelen om mensen te helpen tijdens de hitte.

1 uur geleden
Weerdienst registreerde in juli warmste maand ooit in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft de warmste maand achter de rug sinds de metingen begonnen in 1900. Meteorologische dienst Météo-France maakte bekend dat het gemiddeld 24,9 graden was.

1 uur geleden
Hezbollahleider staat open voor overleg met nieuw regime Syrië

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese Hezbollahbeweging zegt open te staan voor overleg met de nieuwe leiders van Syrië. Leider Naim Qassem pleitte op televisie voor "positieve" betrekkingen na de machtswisseling in het buurland.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Athene grotendeels onder controle

ATHENE (ANP/DPA) - De natuurbrand ten westen van Athene is grotendeels onder controle, meldt de brandweer. Het blussen is wel nog bezig, inmiddels voor de vijfde dag op rij. Honderden brandweerlieden zijn dinsdag opnieuw ingezet om het vuur te bedwingen.

3 uur geleden
Burgerdoden gemeld op de Krim nadat militair vuur opent

SEBASTOPOL (ANP/AFP/RTR) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen toen een militair het vuur opende op de Krim. Dat meldt de gouverneur van het door Rusland geannexeerde schiereiland, die zegt dat de schutter is aangehouden.

4 uur geleden
Rusland meldt neerhalen honderden drones, schade bij Wildberries

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland stelt dat het bij nachtelijke aanvallen 320 Oekraïense drones heeft neergehaald. De Russische autoriteiten melden dat bij aanvallen zes mensen om het leven zijn gekomen en negen personen gewond raakten. In de regio's bij de grote steden Moskou en Sint-Petersburg liepen magazijnen schade op.

5 uur geleden