Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

YouTube pakt manipulatie door presidentskandidaten VS aan

YouTube pakt manipulatie door presidentskandidaten VS aan

MOUNTAIN VIEW (ANP) - YouTube heeft bekendgemaakt dat het geen gemanipuleerde of vervalste inhoud toelaat in de aanloop naar de Amerikaanse verkiezingen in november. Het platform ijvert naar eigen zeggen voor een "gezonde politieke argumentatie", omdat het een betrouwbare bron wil zijn.

Het verbod van YouTube gaat niet om filmpjes waarbij de uitspraken van iemand anders uit zijn verband worden gehaald, maar om beelden waarmee schade kan worden aangericht, "bijvoorbeeld een filmpje dat is gemanipuleerd, zodat het lijkt of een regeringsfunctionaris is overleden".

Ook misleiding van kiezers, zoals het delen van een verkeerde verkiezingsdatum, mag niet. Foute beweringen over de vraag of iemand kandidaat mag zijn, zijn ook taboe. YouTube wil ook niets weten van pogingen om anderen na te doen en van pogingen om het aantal views en likes kunstmatig op te krikken.

YouTube werkt nauw samen met een speciaal team van eigenaar Google, de Threat Analysis Group. Die wil beïnvloeding van kiezers voorkomen. Over precies negen maanden kiezen de Amerikanen hun nieuwe president. Dat betekent dat ze de komende maanden worden bestookt met reclamefilmpjes, gerichte advertenties, telefoontjes, folders en ander campagnemateriaal vol halve waarheden en hele leugens.

Meer uit Politiek

Kabinet veroordeelt Amerikaanse aanvallen Venezuela nog niet

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet wil de Amerikaanse aanvallen op Venezuela en het gevangennemen van de Venezolaanse president Nicolás Maduro nog niet veroordelen. Demissionair buitenlandminister David van Weel wil eerst de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump afwachten "en de discussie die daarover in de VS gevoerd wordt".

1 uur geleden
Schoof verzekert bestuurders Aruba, Curaçao en Bonaire van steun

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.

6 uur geleden
Afkeuring en instemming in Tweede Kamer na aanval VS op Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.

6 uur geleden
Minister Van Weel: situatie Venezuela nog onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) volgt de ontwikkelingen in Venezuela "op de voet" laat hij weten op X. "De situatie in Caracas is nog onduidelijk", aldus de VVD-bewindsman, die niet ingaat op de claim van de Amerikaanse president Donald Trump dat de Venezolaanse leider Nicolás Maduro is opgepakt.

7 uur geleden
Van Oosten: geweld tegen hulpverleners is onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.

2 dagen geleden
Van Weel 'geschokt en bedroefd' door explosie in Zwitserse bar

DEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.

2 dagen geleden
Cultuurminister Moes vindt brand Vondelkerk 'groot verlies'

DEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.

2 dagen geleden