YouTube legt kanaal pro-Trumpzender OAN een week aan banden
SAN BRUNO (ANP) - Online videoplatform YouTube heeft de ultraconservatieve nieuwszender One America News Network (OAN) voor een week lang verboden om nieuwe video's te plaatsen. Ook kan OAN een week lang geen geld verdienen met de inhoud die al op het kanaal staat, maakte YouTube dinsdag bekend. Reden voor de strafmaatregelen is dat OAN verkondigt dat er middelen zijn die Covid-19 gegarandeerd genezen, hetgeen in strijd is met het desinformatiebeleid van YouTube rond het coronavirus.
Het is voor het eerst dat het videoplatform, dat eigendom is van Google, ingrijpt tegen de betrekkelijk kleine pro-Trumpzender, een van de paar rechtse zenders die met de president nog weigeren de verkiezingszege van Joe Biden te erkennen.
De maatregel geldt als een eerste waarschuwing. Bij drie waarschuwingen wordt het kanaal verwijderd. OAN moet aantonen dat het de door YouTube aangekaarte problemen heeft opgelost als het weer geld wil verdienen aan zijn kanaal.
Het is een van de maatregelen die YouTube dit jaar tot nu toe nam tegen desinformatie over de corona-pandemie. Het platform verwijderde sinds februari al zo'n 20.000 gevaarlijke of misleidende video's. Ook heeft YouTube, dat sinds de wereldwijd afgekondigde lockdownmaatregelen nog verder in trek is geworden, er beleid van gemaakt om gezaghebbende kanalen en betrouwbare bronnen van informatie uit te lichten.
Tienduizenden Trump-aanhangers hebben zich deze maand afgekeerd van de betrekkelijk rechtse nieuwszender Fox News en zich gewend tot kleinere, ultrarechtse zenders. Het conservatieve Newsmax trok twee weken geleden voor het eerst in zijn geschiedenis meer dan een miljoen kijkers. OAN-topman Charles Herring stelt dat zijn kanaal sinds enkele weken een van de tien best bekeken kabel-tv-kanalen is.
Meer uit Buitenland
FAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.
24 minuten geledenWHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt opnieuw een Amerikaanse onderwaterdrone te hebben onderschept in de Straat van Hormuz. Dat is de tweede keer deze maand.
1 uur geledenWEDELA (ANP/AFP/RTR) - De politie in Zuid-Afrika is bezig met een klopjacht, na een dodelijke schietpartij in een café ten westen van Johannesburg. Gewapende mannen met geweren openden zaterdagavond het vuur op een groep. Hierbij kwamen zeventien mensen om het leven, vijftien mensen raakten gewond.
2 uur geledenWHELFORD (ANP) - De antiterrorisme-eenheid van de Britse politie leidt het onderzoek naar het incident bij vliegbasis RAF Fairford, meldt de BBC. Eerder op zondag werd er een "groot incident" uitgeroepen door de politie, zonder details wat dit precies inhoudt. Meerdere mannen zijn opgepakt en de explosievenopruimingsdienst onderzoekt auto's ter plaatse.
3 uur geledenBERTEM (ANP/BELGA) - In het Belgische Bertem is een kind van 1,5 jaar overleden, nadat ze een hele dag was achtergelaten in een auto. Een van de ouders zou het meisje naar de kinderopvang brengen, maar was dat vergeten.
3 uur geledenPORTADOWN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zich in de Noord-Ierse stad Portadown verzameld om een pro-Britse protestantse mars tegen te houden. Een rechter had besloten dat de omstreden mars van de Oranjeorde zondagochtend voor het eerst in 28 jaar door de katholieke wijk rond Garvaghy Road mocht trekken.
4 uur geleden