Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Youtube haalt Trumps account offline om aanzetten tot geweld

Youtube haalt Trumps account offline om aanzetten tot geweld

WASHINGTON (ANP/RTR) - Youtube heeft het kanaal van de Amerikaanse president Donald Trump offline gehaald omdat Trump in strijd handelde met het beleid van Youtube, dat aanzetten tot geweld verbiedt. Youtube is een van de vele sociale media die stappen tegen Trump nemen, nadat diens aanhangers vorige week het parlementsgebouw hadden bestormd om te voorkomen dat de verkiezingszege van Joe Biden zou worden bekrachtigd.

Trumps kanaal kan momenteel minimaal zeven dagen geen nieuwe video's meer uploaden of live streamen. Youtube laat in een verklaring weten dat de blokkade kan worden verlengd.

Sinds de aanval op het Capitool hebben Twitter en Facebook Trumps accounts verwijderd en zijn de sociale media content gaan aanpakken waarin de aanval wordt gesteund of verheerlijkt. Amazon besloot als webhost om Parler in de ban te doen. Op die extreemrechtse variant van Twitter zijn veel van Trumps volgelingen actief.

Meer uit Buitenland

Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

1 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

2 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

3 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

3 uur geleden
NASA verandert programma om op maan te komen

CAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.

4 uur geleden
Israëlisch hof pauzeert verbod op 37 hulporganisaties in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.

4 uur geleden