YouTube deblokkeert account van Trump
SAN BRUNO (ANP/RTR/AFP) - Videoplatform YouTube heeft het account van de Amerikaanse oud-president Donald Trump gedeblokkeerd, zo laat moederbedrijf Alphabet weten. De ban werd twee jaar geleden ingevoerd na de bestorming van het Capitool door aanhangers van de politicus.
De maatregel was opgelegd omdat Trump volgens het videoplatform had aangezet tot geweld, wat in strijd is met de gebruikersvoorwaarden.
"Vanaf vandaag zijn er geen beperkingen meer voor het account genaamd Donald J. Trump en kunnen er weer video's worden geüpload", zegt YouTube in een reactie. "We hebben de kans op aanhoudend geweld in de echte wereld geëvalueerd, waarbij we er ook rekening mee hebben gehouden dat het mogelijk moet zijn voor stemmers om even veel van alle grote nationale kandidaten te horen in de aanloop naar een verkiezing."
Trumps aanhangers drongen op 6 januari 2021 het parlementsgebouw in Washington binnen. De toenmalige president had hen opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. Ook andere socialemediaplatformen blokkeerden accounts van Trump. Facebook en Instagram herstelden zijn account vorige maand. In november vorig jaar mocht hij al terug op Twitter. Zelf richtte Trump eind 2021 het socialemediaplatform Truth Social op.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
13 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
9 uur geleden