Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

YouTube deblokkeert account van Trump

YouTube deblokkeert account van Trump

SAN BRUNO (ANP/RTR/AFP) - Videoplatform YouTube heeft het account van de Amerikaanse oud-president Donald Trump gedeblokkeerd, zo laat moederbedrijf Alphabet weten. De ban werd twee jaar geleden ingevoerd na de bestorming van het Capitool door aanhangers van de politicus.

De maatregel was opgelegd omdat Trump volgens het videoplatform had aangezet tot geweld, wat in strijd is met de gebruikersvoorwaarden.

"Vanaf vandaag zijn er geen beperkingen meer voor het account genaamd Donald J. Trump en kunnen er weer video's worden geüpload", zegt YouTube in een reactie. "We hebben de kans op aanhoudend geweld in de echte wereld geëvalueerd, waarbij we er ook rekening mee hebben gehouden dat het mogelijk moet zijn voor stemmers om even veel van alle grote nationale kandidaten te horen in de aanloop naar een verkiezing."

Trumps aanhangers drongen op 6 januari 2021 het parlementsgebouw in Washington binnen. De toenmalige president had hen opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. Ook andere socialemediaplatformen blokkeerden accounts van Trump. Facebook en Instagram herstelden zijn account vorige maand. In november vorig jaar mocht hij al terug op Twitter. Zelf richtte Trump eind 2021 het socialemediaplatform Truth Social op.

Meer uit Buitenland

Israëlische president noemt oorlog tegen Iran historisch keerpunt

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."

2 uur geleden
VS melden 200 gewonde Amerikaanse militairen in oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.

2 uur geleden
Westerse landen roepen gezamenlijk op tot de-escalatie in Libanon

BERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".

3 uur geleden
Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

4 uur geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

4 uur geleden
Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

5 uur geleden
Van Veldhoven: EU kijkt naar voor- en nadelen prijsplafond

BRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."

6 uur geleden