Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

YouTube deblokkeert account van Trump

YouTube deblokkeert account van Trump

SAN BRUNO (ANP/RTR/AFP) - Videoplatform YouTube heeft het account van de Amerikaanse oud-president Donald Trump gedeblokkeerd, zo laat moederbedrijf Alphabet weten. De ban werd twee jaar geleden ingevoerd na de bestorming van het Capitool door aanhangers van de politicus.

De maatregel was opgelegd omdat Trump volgens het videoplatform had aangezet tot geweld, wat in strijd is met de gebruikersvoorwaarden.

"Vanaf vandaag zijn er geen beperkingen meer voor het account genaamd Donald J. Trump en kunnen er weer video's worden geüpload", zegt YouTube in een reactie. "We hebben de kans op aanhoudend geweld in de echte wereld geëvalueerd, waarbij we er ook rekening mee hebben gehouden dat het mogelijk moet zijn voor stemmers om even veel van alle grote nationale kandidaten te horen in de aanloop naar een verkiezing."

Trumps aanhangers drongen op 6 januari 2021 het parlementsgebouw in Washington binnen. De toenmalige president had hen opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. Ook andere socialemediaplatformen blokkeerden accounts van Trump. Facebook en Instagram herstelden zijn account vorige maand. In november vorig jaar mocht hij al terug op Twitter. Zelf richtte Trump eind 2021 het socialemediaplatform Truth Social op.

Meer uit Buitenland

Doden en tientallen gewonden door zwaar busongeluk in Turkije

BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.

33 minuten geleden
Paus ondergaat 'in komende dagen' operatie om knobbeltje in long

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

56 minuten geleden
Zelensky: aanvalsstop raffinaderijen mogelijk als Rusland inbindt

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Meer dan honderd doden gemeld na kapseizen boot bij Djibouti

DJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

2 uur geleden
Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

3 uur geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

3 uur geleden
FT: veiligheidsdiensten waarschuwen voor moorden op defensiebazen

LONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.

4 uur geleden