Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

YouTube deblokkeert account van Trump

YouTube deblokkeert account van Trump

SAN BRUNO (ANP/RTR/AFP) - Videoplatform YouTube heeft het account van de Amerikaanse oud-president Donald Trump gedeblokkeerd, zo laat moederbedrijf Alphabet weten. De ban werd twee jaar geleden ingevoerd na de bestorming van het Capitool door aanhangers van de politicus.

De maatregel was opgelegd omdat Trump volgens het videoplatform had aangezet tot geweld, wat in strijd is met de gebruikersvoorwaarden.

"Vanaf vandaag zijn er geen beperkingen meer voor het account genaamd Donald J. Trump en kunnen er weer video's worden geüpload", zegt YouTube in een reactie. "We hebben de kans op aanhoudend geweld in de echte wereld geëvalueerd, waarbij we er ook rekening mee hebben gehouden dat het mogelijk moet zijn voor stemmers om even veel van alle grote nationale kandidaten te horen in de aanloop naar een verkiezing."

Trumps aanhangers drongen op 6 januari 2021 het parlementsgebouw in Washington binnen. De toenmalige president had hen opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. Ook andere socialemediaplatformen blokkeerden accounts van Trump. Facebook en Instagram herstelden zijn account vorige maand. In november vorig jaar mocht hij al terug op Twitter. Zelf richtte Trump eind 2021 het socialemediaplatform Truth Social op.

Meer uit Buitenland

Paus verlaat Frankrijk na vierdaags bezoek

METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.

2 uur geleden
Meer dan twintig doden na conflicten in zuidwesten Somalië

BAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.

2 uur geleden
Frankrijk blust grootste natuurbrand sinds 1949

SAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.

2 uur geleden
164 arrestaties en 27 gewonden bij scholierenprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.

3 uur geleden
Russische drone raakt Oekraïense grenspost net over Poolse grens

DOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.

4 uur geleden
VN-experts: VS schaden mensenrechten door migratiedeals

NEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.

4 uur geleden
Pro-regeringstroepen Ethiopië nemen strategische stad Alamata in

ALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.

5 uur geleden