YouTube deblokkeert account van Trump
SAN BRUNO (ANP/RTR/AFP) - Videoplatform YouTube heeft het account van de Amerikaanse oud-president Donald Trump gedeblokkeerd, zo laat moederbedrijf Alphabet weten. De ban werd twee jaar geleden ingevoerd na de bestorming van het Capitool door aanhangers van de politicus.
De maatregel was opgelegd omdat Trump volgens het videoplatform had aangezet tot geweld, wat in strijd is met de gebruikersvoorwaarden.
"Vanaf vandaag zijn er geen beperkingen meer voor het account genaamd Donald J. Trump en kunnen er weer video's worden geüpload", zegt YouTube in een reactie. "We hebben de kans op aanhoudend geweld in de echte wereld geëvalueerd, waarbij we er ook rekening mee hebben gehouden dat het mogelijk moet zijn voor stemmers om even veel van alle grote nationale kandidaten te horen in de aanloop naar een verkiezing."
Trumps aanhangers drongen op 6 januari 2021 het parlementsgebouw in Washington binnen. De toenmalige president had hen opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. Ook andere socialemediaplatformen blokkeerden accounts van Trump. Facebook en Instagram herstelden zijn account vorige maand. In november vorig jaar mocht hij al terug op Twitter. Zelf richtte Trump eind 2021 het socialemediaplatform Truth Social op.
Meer uit Buitenland
BANGA (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij op een Filipijnse middelbare school zijn zeker drie doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad Banga. Een 16-jarige scholier begon om zich heen te schieten op de school en schoot daarna ook zichzelf dood. Acht jongeren raakten gewond.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie uit felle kritiek op de verkiezingen in Rusland die vrijdag zijn begonnen. De manier waarop die worden gehouden "onderstreept de voortdurende en toenemende uitholling van de democratie in Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. De Commissie veroordeelt daarnaast de "illegale organisatie van zogenaamde verkiezingen door de Russische Federatie in de bezette gebieden van Oekraïne".
49 minuten geledenTAIF (ANP/DPA) - Een Italiaanse Eurofighter is zwaar beschadigd geraakt door luchtaanvallen op een militaire basis in Saudi-Arabië, meldt het Italiaanse ministerie van Defensie. De straaljager stond geparkeerd op een militaire basis in Taif, vlak bij Mekka. Er raakte niemand gewond.
56 minuten geledenROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op een top van de EU en Canada eind oktober worden de eerste inhoudelijke politieke besprekingen gevoerd over het geassocieerde EU-lidmaatschap voor Canada. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Dan gaan de EU en Canada "de kaders verkennen om onze relatie te versterken en concreet invulling te geven aan dit grote, gedurfde en mooie idee", voegde de woordvoerder daaraan toe.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.
2 uur geleden