Youth For Climate demonstreert met 1500 bordjes op het Malieveld
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse afdeling van jongerenbeweging Youth For Climate heeft maandag met 1500 bordjes een demonstratie gehouden op het Malieveld in Den Haag. "We willen dat jongeren meer betrokken worden in het gesprek over klimaat, omdat het onze toekomst betreft", zegt voorzitter Dione Zijp.
De jongeren vinden dat er ook in coronatijd aandacht moet zijn voor het klimaat. Zij hebben drie eisen. "Het btw-tarief op vlees verhogen, het drastisch verminderen van de fastfashionindustrie en investeren in groene energie, voornamelijk in wind- en zonne-energie", vertelt Zijp.
De staking werd milieubewust en coronaproof georganiseerd. Vijftien jongeren "uit heel het land: Groningen, Brabant, Achterhoek en Den Haag" plantten de bordjes van oud karton in het gras op het Malieveld. "Je kon je online aanmelden met je naam, leeftijd, woonplaats en een leuke quote, die wij dan op de bordjes schreven", legt Zijp de actie uit. Daarmee vertegenwoordigden ze ruim 2200 mensen.
Verschillende politici kwamen een kijkje nemen bij het veld met bordjes, onder wie Jesse Klaver (GroenLinks). Zijp hoopt snel op ook een inhoudelijke reactie van de politiek en "een plek aan tafel".
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
8 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
8 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
9 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
9 uur geleden