Yoon respecteert afzetting en steunt interim-president Zuid-Korea
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De weggestemde Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft in een televisietoespraak verklaard zijn afzetting te respecteren en "een stap opzij" te zetten. Hij riep op de nieuwe interim-president Han Duck-soo te steunen en om een einde te maken aan "de politiek van confrontaties".
Yoon noemde het "frustrerend" dat veel van zijn beleid "voor niets" is geweest, nu hij het niet kan afmaken. Hoewel hij per direct geschorst is, beloofde hij zich "tot mijn laatste moment" in te zetten voor het landsbelang. "Ik zal niet opgeven." Yoon vroeg alle overheidsfunctionarissen om goed te blijven zorgen voor het geluk en de veiligheid van het Zuid-Koreaanse volk.
Yoon werd door het parlement afgezet omdat hij anderhalve week geleden volkomen onverwacht de militaire noodtoestand uitriep na een politiek conflict met de oppositie. De oppositie noemde dat een ondemocratische maatregel en diende een motie in om hem weg te stemmen. Uiteindelijk stemden ook enkele van Yoons partijgenoten in met die afzetting.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
5 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
2 uur geleden