Yoon komt niet opdagen na dagvaarding door aanklagers
SEOUL (ANP/RTR) - Aanklagers in Zuid-Korea hebben de geschorste president Yoon Suk-yeol gedagvaard. Volgens persbureau Yonhap kwam Yoon echter niet opdagen. Hij zal nu opnieuw worden gedagvaard, aldus vertegenwoordigers van de aanklagers.
De dagvaarding zou verband houden met het onderzoek naar de kortstondige militaire noodtoestand in het land. Yoon en meerdere van zijn medewerkers lopen de kans strafrechtelijk vervolgd te worden voor het veroorzaken van een opstand, machtmisbruik en het belemmeren van mensen bij het uitoefenen van hun rechten. Voor verschillende hoge militaire functionarissen hebben aanklagers zondag arrestatiebevelen geëist.
De geschorste president moest zich zondag om 10.00 uur (lokale tijd) melden voor verhoor, maar hij bleef weg. Hij moet zich nu op maandag alsnog melden, aldus Yonhap.
Interim-president
Het parlement schorste Yoon zaterdag, omdat hij anderhalve week geleden de militaire noodtoestand uitriep. Dat deed hij na een conflict met de oppositie. De oppositie noemde de maatregel ondemocratisch en stelde dat hij had geprobeerd een staatsgreep te plegen.
Premier Han Duck-soo werd na de schorsing van Yoon per direct aangesteld als interim-president. Het constitutioneel hof heeft 180 dagen de tijd om te beslissen of Yoon permanent wordt afgezet.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
56 minuten geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
59 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
6 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden