Yoon komt niet opdagen na dagvaarding door aanklagers
SEOUL (ANP/RTR) - Aanklagers in Zuid-Korea hebben de geschorste president Yoon Suk-yeol gedagvaard. Volgens persbureau Yonhap kwam Yoon echter niet opdagen. Hij zal nu opnieuw worden gedagvaard, aldus vertegenwoordigers van de aanklagers.
De dagvaarding zou verband houden met het onderzoek naar de kortstondige militaire noodtoestand in het land. Yoon en meerdere van zijn medewerkers lopen de kans strafrechtelijk vervolgd te worden voor het veroorzaken van een opstand, machtmisbruik en het belemmeren van mensen bij het uitoefenen van hun rechten. Voor verschillende hoge militaire functionarissen hebben aanklagers zondag arrestatiebevelen geëist.
De geschorste president moest zich zondag om 10.00 uur (lokale tijd) melden voor verhoor, maar hij bleef weg. Hij moet zich nu op maandag alsnog melden, aldus Yonhap.
Interim-president
Het parlement schorste Yoon zaterdag, omdat hij anderhalve week geleden de militaire noodtoestand uitriep. Dat deed hij na een conflict met de oppositie. De oppositie noemde de maatregel ondemocratisch en stelde dat hij had geprobeerd een staatsgreep te plegen.
Premier Han Duck-soo werd na de schorsing van Yoon per direct aangesteld als interim-president. Het constitutioneel hof heeft 180 dagen de tijd om te beslissen of Yoon permanent wordt afgezet.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.
44 minuten geledenKARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.
45 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.
2 uur geledenWASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben ontkend dat hun vliegdekschip de USS Lincoln is getroffen door een Iraans projectiel. De Iraanse Revolutionaire Garde meldde eerder op zondag de USS Lincoln en de begeleidende vloot te hebben aangevallen met vier ballistische raketten. Daarbij zou het vliegdekschip zijn "geraakt". Het Pentagon ontkent dat: "De raketten zijn niet eens in de buurt gekomen", aldus het Amerikaanse Centraal Commando op X.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse militaire nucleaire en ballistische raketprogramma's moeten worden stopgezet, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagmiddag op X. Ook moet een einde komen aan de "destabiliserende acties in de lucht, op land en op zee", schrijft ze na een telefoongesprek met de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani.
4 uur geleden