Yoon komt niet opdagen na dagvaarding door aanklagers
SEOUL (ANP/RTR) - Aanklagers in Zuid-Korea hebben de geschorste president Yoon Suk-yeol gedagvaard. Volgens persbureau Yonhap kwam Yoon echter niet opdagen. Hij zal nu opnieuw worden gedagvaard, aldus vertegenwoordigers van de aanklagers.
De dagvaarding zou verband houden met het onderzoek naar de kortstondige militaire noodtoestand in het land. Yoon en meerdere van zijn medewerkers lopen de kans strafrechtelijk vervolgd te worden voor het veroorzaken van een opstand, machtmisbruik en het belemmeren van mensen bij het uitoefenen van hun rechten. Voor verschillende hoge militaire functionarissen hebben aanklagers zondag arrestatiebevelen geëist.
De geschorste president moest zich zondag om 10.00 uur (lokale tijd) melden voor verhoor, maar hij bleef weg. Hij moet zich nu op maandag alsnog melden, aldus Yonhap.
Interim-president
Het parlement schorste Yoon zaterdag, omdat hij anderhalve week geleden de militaire noodtoestand uitriep. Dat deed hij na een conflict met de oppositie. De oppositie noemde de maatregel ondemocratisch en stelde dat hij had geprobeerd een staatsgreep te plegen.
Premier Han Duck-soo werd na de schorsing van Yoon per direct aangesteld als interim-president. Het constitutioneel hof heeft 180 dagen de tijd om te beslissen of Yoon permanent wordt afgezet.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
6 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
8 uur geleden