Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yoon komt niet opdagen na dagvaarding door aanklagers

Yoon komt niet opdagen na dagvaarding door aanklagers

SEOUL (ANP/RTR) - Aanklagers in Zuid-Korea hebben de geschorste president Yoon Suk-yeol gedagvaard. Volgens persbureau Yonhap kwam Yoon echter niet opdagen. Hij zal nu opnieuw worden gedagvaard, aldus vertegenwoordigers van de aanklagers.

De dagvaarding zou verband houden met het onderzoek naar de kortstondige militaire noodtoestand in het land. Yoon en meerdere van zijn medewerkers lopen de kans strafrechtelijk vervolgd te worden voor het veroorzaken van een opstand, machtmisbruik en het belemmeren van mensen bij het uitoefenen van hun rechten. Voor verschillende hoge militaire functionarissen hebben aanklagers zondag arrestatiebevelen geëist.

De geschorste president moest zich zondag om 10.00 uur (lokale tijd) melden voor verhoor, maar hij bleef weg. Hij moet zich nu op maandag alsnog melden, aldus Yonhap.

Interim-president

Het parlement schorste Yoon zaterdag, omdat hij anderhalve week geleden de militaire noodtoestand uitriep. Dat deed hij na een conflict met de oppositie. De oppositie noemde de maatregel ondemocratisch en stelde dat hij had geprobeerd een staatsgreep te plegen.

Premier Han Duck-soo werd na de schorsing van Yoon per direct aangesteld als interim-president. Het constitutioneel hof heeft 180 dagen de tijd om te beslissen of Yoon permanent wordt afgezet.

Meer uit Buitenland

FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

2 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

3 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

6 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

7 uur geleden
Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

11 uur geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

15 uur geleden
Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

18 uur geleden