Yonhap: mogelijk Zuid-Koreaans onderzoek naar Wereldjamboree
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea start mogelijk een onderzoek naar eventuele fouten bij de Wereldjamboree, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Daarbij wordt bekeken wat er is misgegaan en wie daarvoor verantwoordelijk is. De bijeenkomst van de scouts werd eerder deze maand gehouden in Zuid-Korea, dat in diezelfde periode te maken kreeg met een hittegolf en een tyfoon.
De Raad van Toezicht en Inspectie treft volgens Yonhap voorbereidingen voor een inspectie. Het onderzoek zal zich richten op de organisatie, de provinciale regering en betrokken ministeries. Het persbureau meldt op basis van functionarissen dat onder meer wordt gekeken naar waarom Saemangeum is gekozen als locatie, hoe de infrastructuur voor de faciliteiten is gebouwd en hoe het miljoenenbudget is uitgegeven.
De Wereldjamboree werd gehouden in Saemangeum, op een ingepolderd terrein zonder beschutting. Zo'n 43.000 tieners van scoutingverenigingen uit bijna 160 landen deden mee. Onder hen waren ook circa 2000 Nederlanders. Honderden scouts werden in de eerste dagen onwel door de hitte. President Yoon Suk-yeol stuurde daarop bussen met airconditioning en vrieswagens naar het kampeerterrein aan de westkust.
Tegen het einde van de meerdaagse bijeenkomst moesten de deelnemers worden geëvacueerd vanwege een tyfoon die de zuidkust van Zuid-Korea naderde. De tieners uit Nederland en andere landen kregen elders een alternatief programma aangeboden. De Wereldjamboree werd wel met een dag ingekort.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.
17 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.
50 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
1 uur geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
6 uur geleden