Yonhap: mogelijk Zuid-Koreaans onderzoek naar Wereldjamboree
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea start mogelijk een onderzoek naar eventuele fouten bij de Wereldjamboree, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Daarbij wordt bekeken wat er is misgegaan en wie daarvoor verantwoordelijk is. De bijeenkomst van de scouts werd eerder deze maand gehouden in Zuid-Korea, dat in diezelfde periode te maken kreeg met een hittegolf en een tyfoon.
De Raad van Toezicht en Inspectie treft volgens Yonhap voorbereidingen voor een inspectie. Het onderzoek zal zich richten op de organisatie, de provinciale regering en betrokken ministeries. Het persbureau meldt op basis van functionarissen dat onder meer wordt gekeken naar waarom Saemangeum is gekozen als locatie, hoe de infrastructuur voor de faciliteiten is gebouwd en hoe het miljoenenbudget is uitgegeven.
De Wereldjamboree werd gehouden in Saemangeum, op een ingepolderd terrein zonder beschutting. Zo'n 43.000 tieners van scoutingverenigingen uit bijna 160 landen deden mee. Onder hen waren ook circa 2000 Nederlanders. Honderden scouts werden in de eerste dagen onwel door de hitte. President Yoon Suk-yeol stuurde daarop bussen met airconditioning en vrieswagens naar het kampeerterrein aan de westkust.
Tegen het einde van de meerdaagse bijeenkomst moesten de deelnemers worden geëvacueerd vanwege een tyfoon die de zuidkust van Zuid-Korea naderde. De tieners uit Nederland en andere landen kregen elders een alternatief programma aangeboden. De Wereldjamboree werd wel met een dag ingekort.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
8 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
9 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
11 uur geleden