Yonhap: mogelijk Zuid-Koreaans onderzoek naar Wereldjamboree
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea start mogelijk een onderzoek naar eventuele fouten bij de Wereldjamboree, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Daarbij wordt bekeken wat er is misgegaan en wie daarvoor verantwoordelijk is. De bijeenkomst van de scouts werd eerder deze maand gehouden in Zuid-Korea, dat in diezelfde periode te maken kreeg met een hittegolf en een tyfoon.
De Raad van Toezicht en Inspectie treft volgens Yonhap voorbereidingen voor een inspectie. Het onderzoek zal zich richten op de organisatie, de provinciale regering en betrokken ministeries. Het persbureau meldt op basis van functionarissen dat onder meer wordt gekeken naar waarom Saemangeum is gekozen als locatie, hoe de infrastructuur voor de faciliteiten is gebouwd en hoe het miljoenenbudget is uitgegeven.
De Wereldjamboree werd gehouden in Saemangeum, op een ingepolderd terrein zonder beschutting. Zo'n 43.000 tieners van scoutingverenigingen uit bijna 160 landen deden mee. Onder hen waren ook circa 2000 Nederlanders. Honderden scouts werden in de eerste dagen onwel door de hitte. President Yoon Suk-yeol stuurde daarop bussen met airconditioning en vrieswagens naar het kampeerterrein aan de westkust.
Tegen het einde van de meerdaagse bijeenkomst moesten de deelnemers worden geëvacueerd vanwege een tyfoon die de zuidkust van Zuid-Korea naderde. De tieners uit Nederland en andere landen kregen elders een alternatief programma aangeboden. De Wereldjamboree werd wel met een dag ingekort.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
6 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
10 uur geleden