Yonhap: mogelijk Zuid-Koreaans onderzoek naar Wereldjamboree
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea start mogelijk een onderzoek naar eventuele fouten bij de Wereldjamboree, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Daarbij wordt bekeken wat er is misgegaan en wie daarvoor verantwoordelijk is. De bijeenkomst van de scouts werd eerder deze maand gehouden in Zuid-Korea, dat in diezelfde periode te maken kreeg met een hittegolf en een tyfoon.
De Raad van Toezicht en Inspectie treft volgens Yonhap voorbereidingen voor een inspectie. Het onderzoek zal zich richten op de organisatie, de provinciale regering en betrokken ministeries. Het persbureau meldt op basis van functionarissen dat onder meer wordt gekeken naar waarom Saemangeum is gekozen als locatie, hoe de infrastructuur voor de faciliteiten is gebouwd en hoe het miljoenenbudget is uitgegeven.
De Wereldjamboree werd gehouden in Saemangeum, op een ingepolderd terrein zonder beschutting. Zo'n 43.000 tieners van scoutingverenigingen uit bijna 160 landen deden mee. Onder hen waren ook circa 2000 Nederlanders. Honderden scouts werden in de eerste dagen onwel door de hitte. President Yoon Suk-yeol stuurde daarop bussen met airconditioning en vrieswagens naar het kampeerterrein aan de westkust.
Tegen het einde van de meerdaagse bijeenkomst moesten de deelnemers worden geëvacueerd vanwege een tyfoon die de zuidkust van Zuid-Korea naderde. De tieners uit Nederland en andere landen kregen elders een alternatief programma aangeboden. De Wereldjamboree werd wel met een dag ingekort.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
19 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
1 uur geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
3 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geleden