Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yonhap: mogelijk Zuid-Koreaans onderzoek naar Wereldjamboree

Yonhap: mogelijk Zuid-Koreaans onderzoek naar Wereldjamboree

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea start mogelijk een onderzoek naar eventuele fouten bij de Wereldjamboree, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Daarbij wordt bekeken wat er is misgegaan en wie daarvoor verantwoordelijk is. De bijeenkomst van de scouts werd eerder deze maand gehouden in Zuid-Korea, dat in diezelfde periode te maken kreeg met een hittegolf en een tyfoon.

De Raad van Toezicht en Inspectie treft volgens Yonhap voorbereidingen voor een inspectie. Het onderzoek zal zich richten op de organisatie, de provinciale regering en betrokken ministeries. Het persbureau meldt op basis van functionarissen dat onder meer wordt gekeken naar waarom Saemangeum is gekozen als locatie, hoe de infrastructuur voor de faciliteiten is gebouwd en hoe het miljoenenbudget is uitgegeven.

De Wereldjamboree werd gehouden in Saemangeum, op een ingepolderd terrein zonder beschutting. Zo'n 43.000 tieners van scoutingverenigingen uit bijna 160 landen deden mee. Onder hen waren ook circa 2000 Nederlanders. Honderden scouts werden in de eerste dagen onwel door de hitte. President Yoon Suk-yeol stuurde daarop bussen met airconditioning en vrieswagens naar het kampeerterrein aan de westkust.

Tegen het einde van de meerdaagse bijeenkomst moesten de deelnemers worden geëvacueerd vanwege een tyfoon die de zuidkust van Zuid-Korea naderde. De tieners uit Nederland en andere landen kregen elders een alternatief programma aangeboden. De Wereldjamboree werd wel met een dag ingekort.

Meer uit Buitenland

Iran moet zeestraat heropenen, eist 'Hormuz-coalitie'

LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.

55 minuten geleden
Pam Bondi ontslagen als justitieminister VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.

1 uur geleden
VN-chef waarschuwt voor bredere oorlog met vergaande gevolgen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.

4 uur geleden
Iran: meer dan 7 miljoen mensen melden zich om land te verdedigen

TEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.

5 uur geleden
Prominente Iraanse mensenrechtenadvocaat gearresteerd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.

5 uur geleden
Roemeense minister: terugkeer van gestolen objecten ongelofelijk

BOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."

6 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen Parijs aangescherpt na verijdelde aanslag

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.

6 uur geleden