Yolanda Hoogtanders voorgedragen als burgemeester van Roermond
OERMOND (ANP) - De gemeenteraad van Roermond heeft maandagavond het Amsterdamse VVD-raadslid Yolanda Hoogtanders (51) voorgedragen als nieuwe burgemeester. Als de Kroon met de voordracht instemt wordt Hoogtanders de eerste VVD-burgemeester en tweede vrouwelijke burgemeester van de Limburgse bisschopsstad. Dat maakte voorzitter Dré Peters van de vertrouwenscommissie maandagavond bekend tijdens een extra raadsvergadering. Volgens hem heeft Hoogtanders geen ervaring als wethouder of burgemeester.
Haar voordracht komt na een roerige periode waarin de vorige burgemeester, Rianne Donders (CDA), op 1 november 2022 opstapte als gevolg van een langslepend conflict met de omstreden liberale politicus Jos van Rey, inmiddels opnieuw wethouder.
Yolanda Hoogtanders is geboren in Echt, ten zuiden van Roermond, en woonde daar achttien jaar, om vervolgens Limburg te verlaten. Ze was onder meer werkzaam in een eigen adviesbureau dat zich bezighield met beleidsadviezen aan overheden en publieke organisaties. In Roermond solliciteerden achttien mannen en vier vrouwen naar de vacature van burgemeester.
Fractievoorzitter Claire Martens van de VVD in Amsterdam laat weten dat Hoogtanders zich onder meer heeft ingezet voor de zorg en het sociaal domein. "Deze ervaring zal haar in Roermond, samen met haar achtergrond als Limburgse, ongetwijfeld enorm van pas komen", zegt Martens. "We zijn als fractie blij voor de inwoners van Roermond."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet de bezuinigingen op de uitkeringen van werklozen en arbeidsongeschikten "in de voorgestelde vorm" niet door. Ook stopt het met het veel bekritiseerde plan om de AOW-leeftijd op termijn sneller te laten stijgen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) in een brief aan de vakbonden. Met deze handreikingen aan de vakbonden hoopt de D66-bewindsman "ruimte te maken" voor overleg met de sociale partners.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.
4 dagen geleden