Yolanda Hoogtanders voorgedragen als burgemeester van Roermond
OERMOND (ANP) - De gemeenteraad van Roermond heeft maandagavond het Amsterdamse VVD-raadslid Yolanda Hoogtanders (51) voorgedragen als nieuwe burgemeester. Als de Kroon met de voordracht instemt wordt Hoogtanders de eerste VVD-burgemeester en tweede vrouwelijke burgemeester van de Limburgse bisschopsstad. Dat maakte voorzitter Dré Peters van de vertrouwenscommissie maandagavond bekend tijdens een extra raadsvergadering. Volgens hem heeft Hoogtanders geen ervaring als wethouder of burgemeester.
Haar voordracht komt na een roerige periode waarin de vorige burgemeester, Rianne Donders (CDA), op 1 november 2022 opstapte als gevolg van een langslepend conflict met de omstreden liberale politicus Jos van Rey, inmiddels opnieuw wethouder.
Yolanda Hoogtanders is geboren in Echt, ten zuiden van Roermond, en woonde daar achttien jaar, om vervolgens Limburg te verlaten. Ze was onder meer werkzaam in een eigen adviesbureau dat zich bezighield met beleidsadviezen aan overheden en publieke organisaties. In Roermond solliciteerden achttien mannen en vier vrouwen naar de vacature van burgemeester.
Fractievoorzitter Claire Martens van de VVD in Amsterdam laat weten dat Hoogtanders zich onder meer heeft ingezet voor de zorg en het sociaal domein. "Deze ervaring zal haar in Roermond, samen met haar achtergrond als Limburgse, ongetwijfeld enorm van pas komen", zegt Martens. "We zijn als fractie blij voor de inwoners van Roermond."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Leden van de Tweede Kamer moeten donderdagavond terugkomen naar Den Haag om te stemmen over een voorstel om zondag tijdens coming-outdag de regenboogvlag te hijsen aan het Kamergebouw. PRO-Kamerlid Kati Piri heeft het voorstel ingediend, SGP wil dat alle individuele Kamerleden daarover hun stem uitspreken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) noemt Rusland ook een vijand, maar deed dat pas na aandringen van de oppositie. Hij was vooraf niet op de hoogte gesteld dat defensieminister Dilan Yesilgöz deze term voor Rusland zou gebruiken bij de behandeling van haar begroting in de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht in november 2027 een rapport met adviezen om onlinediscriminatie tegen te gaan. Dat rapport wordt opgesteld op basis van onlinemeetings en fysieke gesprekken over het onderwerp. Iedereen kan zich daarvoor aanmelden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz wil andere EU-landen aansporen meer te leveren aan Oekraïne. Dat land verwacht een zware winter in de oorlog tegen Rusland en heeft dringend geld en middelen nodig. Onder meer Volt vroeg Yeşilgöz nu al meer geld vrij te maken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle ministeries moeten samen voor het eind van 2027 in totaal 750 regels hebben geschrapt of versimpeld. Ieder ministerie heeft een eigen doel gekregen, meldt staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink weet nog niet wanneer de asielaanvragen van meer dan 140.000 Oekraïners behandeld worden. Het Europese Hof van Justitie oordeelde op 1 oktober dat die aanvragen gewoon behandeld moeten worden, maar de CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat andere aanvragen voorrang krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren niet meer planbare zorg kunnen aanbieden, terwijl hier wel afspraken over waren, zei minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een debat in de Tweede Kamer. Hoogcomplexe zorg wordt wel steeds vaker samengebracht in ziekenhuizen met meer specialisten.
1 dag geleden