Yolanda Hoogtanders voorgedragen als burgemeester van Roermond
OERMOND (ANP) - De gemeenteraad van Roermond heeft maandagavond het Amsterdamse VVD-raadslid Yolanda Hoogtanders (51) voorgedragen als nieuwe burgemeester. Als de Kroon met de voordracht instemt wordt Hoogtanders de eerste VVD-burgemeester en tweede vrouwelijke burgemeester van de Limburgse bisschopsstad. Dat maakte voorzitter Dré Peters van de vertrouwenscommissie maandagavond bekend tijdens een extra raadsvergadering. Volgens hem heeft Hoogtanders geen ervaring als wethouder of burgemeester.
Haar voordracht komt na een roerige periode waarin de vorige burgemeester, Rianne Donders (CDA), op 1 november 2022 opstapte als gevolg van een langslepend conflict met de omstreden liberale politicus Jos van Rey, inmiddels opnieuw wethouder.
Yolanda Hoogtanders is geboren in Echt, ten zuiden van Roermond, en woonde daar achttien jaar, om vervolgens Limburg te verlaten. Ze was onder meer werkzaam in een eigen adviesbureau dat zich bezighield met beleidsadviezen aan overheden en publieke organisaties. In Roermond solliciteerden achttien mannen en vier vrouwen naar de vacature van burgemeester.
Fractievoorzitter Claire Martens van de VVD in Amsterdam laat weten dat Hoogtanders zich onder meer heeft ingezet voor de zorg en het sociaal domein. "Deze ervaring zal haar in Roermond, samen met haar achtergrond als Limburgse, ongetwijfeld enorm van pas komen", zegt Martens. "We zijn als fractie blij voor de inwoners van Roermond."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft gesproken met interim-president Delcy Rodríguez van Venezuela. Dat laat de VVD-bewindsman weten op X. Rodríguez leidt het Zuid-Amerikaanse land sinds Amerikaanse militairen eerder deze maand de autoritaire leider Nicolás Maduro gevangennamen. Zij was eerder vicepresident.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA gaan dinsdagmiddag op zoek naar steun voor hun beoogde minderheidskabinet. Als eerste zijn vijf kleinere fracties uitgenodigd om langs te komen bij informateur Rianne Letschert, Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veehouders binnen een kilometer van overbelaste natuurgebieden krijgen met voorrang subsidie als ze willen stoppen. Voor hen geldt 'first come, first serve', staat in de uitkoopregeling die demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) maandag heeft gepubliceerd voor reacties. Andere veehouders komen later in aanmerking als er nog geld is.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet steunt de demonstranten in Iran. "Het regime in Iran slaat met keiharde hand elke vorm van protest neer. Met vele doden tot gevolg. De moedige mannen en vrouwen op de straten van Iraanse steden verdienen onze steun", twitterde premier Dick Schoof maandag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.
3 dagen geleden