Yeşilgöz: Wilders negeerde mij na tweet over mijn afkomst
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe minister van Justitie Dilan Yeşilgöz heeft nog steeds geen reactie van PVV-leider Geert Wilders, nadat ze hem tevergeefs wilde bellen over een tweet waarin hij haar Turks-Koerdische afkomst aanhaalt. "Een VVD-er van Turkse afkomst op Justitie. En nu maar hopen dat ze mijn beveiliging niet opheft want het liefste zien ze me natuurlijk onder het gras verdwijnen", twitterde de PVV-leider op 30 december vorig jaar.
"Ik heb hem de dag erna gebeld", zegt de nieuwe minister na de eerste ministerraad van het kabinet-Rutte IV. "Op de avond zelf was ik nog iets te narrig", voegt ze daaraan toe. "Maar ik heb hem niet te pakken gekregen." Nadat Wilders niet opnam, heeft ze hem een bericht gestuurd via WhatsApp. "Maar hij heeft niet teruggebeld. Geen reactie."
De VVD-bewindsvrouw begrijpt dat Wilders, die vanwege bedreigingen al jaren wordt beveiligd, zich zorgen maakte om de "wisseling van de wacht" op het ministerie van Justitie. "Ik begrijp die emotie, hij heeft het echt niet makkelijk." Yeşilgöz had dan ook graag daarover het gesprek met hem gewild.
Ze had hem willen zeggen dat ze de koppeling met haar afkomst "niet leuk" vindt. "Maar dat laat ik voor zijn rekening."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
9 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
9 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
9 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
12 uur geleden