Yeşilgöz: Wilders negeerde mij na tweet over mijn afkomst
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe minister van Justitie Dilan Yeşilgöz heeft nog steeds geen reactie van PVV-leider Geert Wilders, nadat ze hem tevergeefs wilde bellen over een tweet waarin hij haar Turks-Koerdische afkomst aanhaalt. "Een VVD-er van Turkse afkomst op Justitie. En nu maar hopen dat ze mijn beveiliging niet opheft want het liefste zien ze me natuurlijk onder het gras verdwijnen", twitterde de PVV-leider op 30 december vorig jaar.
"Ik heb hem de dag erna gebeld", zegt de nieuwe minister na de eerste ministerraad van het kabinet-Rutte IV. "Op de avond zelf was ik nog iets te narrig", voegt ze daaraan toe. "Maar ik heb hem niet te pakken gekregen." Nadat Wilders niet opnam, heeft ze hem een bericht gestuurd via WhatsApp. "Maar hij heeft niet teruggebeld. Geen reactie."
De VVD-bewindsvrouw begrijpt dat Wilders, die vanwege bedreigingen al jaren wordt beveiligd, zich zorgen maakte om de "wisseling van de wacht" op het ministerie van Justitie. "Ik begrijp die emotie, hij heeft het echt niet makkelijk." Yeşilgöz had dan ook graag daarover het gesprek met hem gewild.
Ze had hem willen zeggen dat ze de koppeling met haar afkomst "niet leuk" vindt. "Maar dat laat ik voor zijn rekening."
Meer uit Binnenland
OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
8 minuten geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
10 uur geleden