Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz wil dat politie zich gaat richten op haar kerntaken

Yeşilgöz wil dat politie zich gaat richten op haar kerntaken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz vindt dat de politie zich moet gaan richten op haar kerntaken. "Het moet glashelder worden wat we wel en wat we niet van de politie verwachten", zei de bewindsvrouw donderdag in het begrotingsdebat met de Tweede Kamer. Politiemensen, zoals wijkagenten, worden bijvoorbeeld vaak ingezet bij de eerste opvang van verwarde mensen. Yeşilgöz vindt het veel te makkelijk om dit bij de politie neer te leggen "omdat die nu eenmaal altijd in de lucht zijn".

"De politie kan het niet alleen. De sociale sector en de zorg moeten ook flink aan de bak", zei Yeşilgöz. Zij reageerde daarmee op de zorgen die er breed in de Tweede Kamer leven over de inzet van onder meer wijkagenten. Die worden volgens diverse fracties als duizenddingendoekje gebruikt en dat gaat ten koste van hun werk in de wijken.

Ook de inzet van wijkagenten bij demonstraties van actiegroep Extinction Rebellion (XR) gaat "ten koste van de wijkagent", zei fractievoorzitter Mirjam Bikker van de ChristenUnie woensdag in het debat. "De agent moet niet de sluitpost, maar het hart van het politiewerk worden."

"We moeten de komende tijd het gesprek voeren hoe we de schaarse politiecapaciteit in de toekomst zo doelmatig mogelijk inzetten", zei Yeşilgöz. Ook zij vindt dat wijkagenten "hard nodig"zijn in de wijk.

Meer uit Politiek

Schoof: geen beslissing over Oekraïne zonder de Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.

41 minuten geleden
Hermans ziet geen mogelijkheden om gaswinning Warffum te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.

49 minuten geleden
Hoog opgelopen conflict in kabinet om mestregels

DEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.

56 minuten geleden
Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

3 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

3 uur geleden
Formerende partijen praten zondag en maandag op De Zwaluwenberg

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie wordt zondag en maandag voortgezet op het landgoed De Zwaluwenberg bij Hilversum. Het is de bedoeling om daar "meters te maken", laat een ingewijde weten na berichtgeving in De Telegraaf. De Zwaluwenberg is in het verleden al vaker gebruikt voor kabinetsformaties.

3 uur geleden
Kabinet wil meer woningen voor verwarde personen, onduidelijk hoe

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil meer passende woningen realiseren voor mensen met verward gedrag, maar zegt niet hoe. Dat blijkt uit een brief van ministers Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB), Foort van Oosten (Justitie en Veiligheid, VVD) en staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD) aan de Tweede Kamer. Hoeveel woningen erbij moeten komen, waar deze moeten komen of wanneer ze gebouwd kunnen worden, is onduidelijk.

4 uur geleden