Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz wil dat Omtzigt besluit te stoppen met formatie uitlegt

Yeşilgöz wil dat Omtzigt besluit te stoppen met formatie uitlegt

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz hoopt dat NSC-voorman Pieter Omtzigt woensdagavond ingaat op de uitnodiging van informateur Ronald Plasterk voor een gesprek. Ze wil van hemzelf horen waarom hij nu niet verder wil praten over de vorming van een rechts meerderheidskabinet.

Omtzigt heeft laten weten dat de gesprekken in deze informatieronde wat hem betreft afgelopen zijn. Plasterk heeft hem en de andere onderhandelaars desondanks uitgenodigd voor een gesprek. Yeşilgöz zegt het "wel zo netjes" te vinden als Omtzigt daar op ingaat en aan zijn gesprekspartners van de afgelopen maanden uitlegt waarom hij niet verder wil praten.

Het steekt Yeşilgöz dat Omtzigt zijn beweegredenen wel uit de doeken heeft gedaan aan een talkshowtafel, maar de andere betrokkenen bij de kabinetsformatie slechts via een appje heeft geïnformeerd. Dat bericht kwam ook pas nadat het nieuws al via de pers was uitgelekt.

Tijd dringt

De inhoudelijke reden die Omtzigt opvoert - financiële tegenvallers waarover hij te laat zou zijn geïnformeerd - wuift Yeşilgöz weg. "Ik herken dat beeld echt niet." Zelfs als deze informatie een of twee dagen eerder gedeeld had kunnen worden met de onderhandelende partijen, dan had dat volgens haar niets uitgemaakt voor de gesprekken die deze week werden gevoerd.

Door weg te lopen duurt het alleen maar langer voor er een nieuw kabinet is, zegt de VVD-leider verder. "We hebben hier helemaal geen tijd voor. We moeten vooruit met dit land. Er zijn verkiezingen geweest, we zijn al maanden in gesprek om te kijken of er perspectief is, zodat we daarna echt kunnen onderhandelen over de inhoud."

Meer uit Politiek

Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

16 uur geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

1 dag geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

1 dag geleden
Van den Brink werkt nog aan wet strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.

1 dag geleden
Hermans: alle mensen aan boord KLM-vlucht worden gemonitord

DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."

1 dag geleden
Kabinet voelt verantwoordelijkheid alle passagiers te repatriëren

DEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.

1 dag geleden
Ministerie laat nog niks los over terugkeer opvarenden Hondius

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."

1 dag geleden