Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz wil dat Omtzigt besluit te stoppen met formatie uitlegt

Yeşilgöz wil dat Omtzigt besluit te stoppen met formatie uitlegt

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz hoopt dat NSC-voorman Pieter Omtzigt woensdagavond ingaat op de uitnodiging van informateur Ronald Plasterk voor een gesprek. Ze wil van hemzelf horen waarom hij nu niet verder wil praten over de vorming van een rechts meerderheidskabinet.

Omtzigt heeft laten weten dat de gesprekken in deze informatieronde wat hem betreft afgelopen zijn. Plasterk heeft hem en de andere onderhandelaars desondanks uitgenodigd voor een gesprek. Yeşilgöz zegt het "wel zo netjes" te vinden als Omtzigt daar op ingaat en aan zijn gesprekspartners van de afgelopen maanden uitlegt waarom hij niet verder wil praten.

Het steekt Yeşilgöz dat Omtzigt zijn beweegredenen wel uit de doeken heeft gedaan aan een talkshowtafel, maar de andere betrokkenen bij de kabinetsformatie slechts via een appje heeft geïnformeerd. Dat bericht kwam ook pas nadat het nieuws al via de pers was uitgelekt.

Tijd dringt

De inhoudelijke reden die Omtzigt opvoert - financiële tegenvallers waarover hij te laat zou zijn geïnformeerd - wuift Yeşilgöz weg. "Ik herken dat beeld echt niet." Zelfs als deze informatie een of twee dagen eerder gedeeld had kunnen worden met de onderhandelende partijen, dan had dat volgens haar niets uitgemaakt voor de gesprekken die deze week werden gevoerd.

Door weg te lopen duurt het alleen maar langer voor er een nieuw kabinet is, zegt de VVD-leider verder. "We hebben hier helemaal geen tijd voor. We moeten vooruit met dit land. Er zijn verkiezingen geweest, we zijn al maanden in gesprek om te kijken of er perspectief is, zodat we daarna echt kunnen onderhandelen over de inhoud."

Meer uit Politiek

Becking: één landelijke doorstroomtoets vóór 2029 niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.

11 uur geleden
Eerste gesprek met nieuwe informateur 'in goede sfeer' verlopen

DEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.

13 uur geleden
Schoof: geen beslissing over Oekraïne zonder de Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.

15 uur geleden
Hermans ziet geen mogelijkheden om gaswinning Warffum te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.

15 uur geleden
Hoog opgelopen conflict in kabinet om mestregels

DEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.

15 uur geleden
Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

17 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

18 uur geleden