Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: we gaan strijd tegen zware criminaliteit winnen

Yeşilgöz: we gaan strijd tegen zware criminaliteit winnen

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Dilan Yeşilgöz is ervan overtuigd dat Nederland, in samenwerking met andere landen, de strijd tegen zware criminaliteit gaat winnen. Die strijd kan gewelddadiger worden, erkent ze, als de overheid er vol op in zet. "Het is een forse strijd", zei de minister aan tafel bij Op 1, "maar het is ondenkbaar dat je de strijd loslaat."

Voorkomen moet worden dat drugsbazen de dienst gaan uitmaken, zoals dat in een land als Mexico het geval is, zei de bewindsvrouw. "Ik zeg niet dat we die kant op gaan, maar ik zeg ook niet dat het ondenkbaar is, als je de strijd zou loslaten."

De strijd die gevoerd wordt is er bovendien niet een tegen criminelen, maar vooral ook vóór de democratische rechtstaat. "Die staat op het spel", zegt Yeşilgöz. Volgens haar beseffen veel te weinig mensen dat.

De minister is vrijdag in Amsterdam gastvrouw van de Europese conferentie aanpak georganiseerde misdaad. Daar komen ministers en vertegenwoordigers van Justitie en Binnenlandse zaken uit België, Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje bijeen om over de aanpak van zware georganiseerde misdaad te spreken. Ook vertegenwoordigers van de Europese Commissie, Europol en Eurojust zijn daarbij aanwezig. Yeşilgöz hoopt dat de huidige tactische en operationele samenwerking wordt verbreed naar strategische samenwerking.

De bewindsvrouw wil criminele machtsstructuren aanpakken. Ze noemt daarbij Italië als voorbeeld, waar soms honderden verdachten in een rechtszaak terecht staan. "Wij zijn nu nog te veel gericht op individuen."

Ze werkt aan diverse nieuwe wetten, zoals het eerder kunnen afpakken van geld en goederen van verdachten, voordat ze zijn veroordeeld. Maar ook het stelsel van bewaken en beveiligen - de mensen die onder meer rechters, politici en journalisten beveiligen - moet worden geprofessionaliseerd, vindt Yeşilgöz.

Meer uit Politiek

Buma wil niet langer dan drie weken informateur zijn

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand van Haersma Buma (CDA), tevens burgemeester van Leeuwarden, is na drie weken niet meer beschikbaar als informateur. "Een wethouder appte mij vandaag al dat hij mijn werkkamer had ingepikt", grapte hij op een persconferentie donderdag.

13 uur geleden
Wijers noemt eigen uitspraken over VVD 'ongepast taalgebruik'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Hans Wijers (D66) betreurt dat hij onlangs negatieve uitspraken deed over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. Hij noemde haar onder meer "een leugenaar" en zei dat hij had gehoopt op een grotere afstraffing van de VVD bij de verkiezingen. "Dat had ik niet moeten doen, dat is ongepast taalgebruik", zei hij donderdagavond tijdens zijn eerste persconferentie als informateur.

13 uur geleden
Kamer stemt in met benoeming Buma en Wijers als informateurs

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met de benoeming van Sybrand van Haersma Buma (CDA) en Hans Wijers (D66) tot informateurs. De twee zijn voorgedragen door partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) om de volgende stap te zetten in het formatieproces voor een nieuw kabinet.

18 uur geleden
Koolmees: formatie 4 partijen risico voor onderlinge verhoudingen

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees ziet "een groot risico" voor de persoonlijke verhoudingen als vier partijen zouden gaan praten over een mogelijke coalitie. Dat zegt hij in het debat over de verkiezingsuitslag. Hij verwacht dat de formatie dan juist alleen maar langer zou duren. "Daarom leek het mij niet verstandig om daarmee te beginnen."

19 uur geleden
Eerdmans vindt dat Koolmees rechts 'buitenspel heeft gezet'

DEN HAAG (ANP) - D66-verkenner Wouter Koolmees heeft "rechtse partijen buitenspel gezet" in de formatie, door te adviseren dat D66 en het CDA eerst alleen met elkaar verder gaan praten. Dat vindt JA21-leider Joost Eerdmans. Hij vraagt zich hardop af of de rechtse kiezer zich serieus genomen voelt door deze keuze van Koolmees.

21 uur geleden
Bontenbal wil agenda kabinetsformatie 'behapbaar' houden

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal waakt ervoor de komende weken te veel onderwerpen op de agenda van de kabinetsformatie te zetten. Hij wil de lijst "behapbaar houden", zei hij tijdens een Kamerdebat over de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen van twee weken geleden.

22 uur geleden
Yesilgöz kritisch op tussenstap met alleen D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yesilgöz verbaast zich over de tussenstap waarin in eerste instantie alleen D66 en het CDA met elkaar onderhandelen over een coalitieakkoord. De VVD-leider vertelde tijdens het debat over de verkiezingsuitslag dat dit als oplossing wordt gezien wanneer "twee partijen moeten samenwerken maar inhoudelijk ver uit elkaar liggen", iets waar volgens de lijsttrekker momenteel "geen sprake van" is.

22 uur geleden