Yeşilgöz: waardering voor de politie blijkt deels uit hun cao
DEN HAAG (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz vindt dat de waardering voor de politie deels via de uitkomsten van het cao-overleg moet blijken. Ze zei tijdens een debat in de Tweede Kamer daarin "niet tegenover" de agenten te staan. Toch hebben verschillende politiebonden voor dit weekend protesten aangekondigd omdat ze ontevreden zijn over de cao-onderhandelingen.
De politiebonden ACP, ANPV, Equipe en NPB hebben politiemensen opgeroepen zich alleen nog bezig te houden met de belangrijkste taken: noodhulp en dienstverlening voor burgers. Dat zou betekenen dat er niet wordt opgetreden tegen een gelijktijdige actie vanuit de horecabedrijven die dit weekend openblijven uit protest tegen de coronaregels. Yeşilgöz ging daar niet direct op in, maar toonde wel begrip.
De bonden willen toezeggingen op het gebied van salarissen, politiecapaciteit, veiligheid en opleidingen. Yeşilgöz zei "bijna dagelijks" met agenten te spreken. Ze vindt dat de politiek moet erkennen hoe groot de druk op de politie is. "Het raakt me als je ziet hoe hard ze werken voor onze veiligheid en hoeveel ellende en bagger ze over zich heen krijgen."
Hoge werkdruk
De werkdruk bij de politie was al groot, zo zei de minister, en is door de vele demonstraties van de laatste jaren alleen maar toegenomen. "Een ongelofelijk belangrijk grondrecht, daar doen we niets aan af. Maar het effect op de politieorganisatie doen we volgens mij ook niets aan af." Ze waarschuwde dat de capaciteit van de politie misschien pas in 2025 op orde zal zijn.
Toezeggingen over arbeidsvoorwaarden kwamen er ook nog niet. "We zijn net begonnen met de gesprekken, met die onderhandelingen", aldus Yeşilgöz in de Kamer. "Ik kijk wat ik kan doen."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".
14 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
17 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
17 uur geleden