Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: voetbalgeweld 'intens lelijk', maar regels werken

Yeşilgöz: voetbalgeweld 'intens lelijk', maar regels werken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz noemde het voetbalgeweld van afgelopen zondag in Amsterdam dinsdag in de Tweede Kamer nog eens "intens lelijk". Maar nieuwe regels over hoe ertegen op te treden hebben wel effect, zei ze.

Zo wees de minister erop dat het afgelopen jaar op in totaal zo'n tweehonderd wedstrijden er "ik meen" vijf gestaakt zijn. "Een handjevol", zo relativeerde ze.

Onder de nieuwe regels kan een wedstrijd stilgelegd worden als er meermaals zaken op het veld gegooid worden. Voorbeelden van deze aanpak werden afgekeken in Duitsland en afgelopen zomer ook in Engeland. JA21-Kamerlid Joost Eerdmans merkte op dat 'supporters' zulke regels juist kunnen aanwenden om de wedstrijd te "saboteren" omdat ze zo middelen krijgen om een wedstrijd stil te leggen.

Effect

Yeşilgöz antwoordde dat onschuldige bekertjes niet meer per se leiden tot een gestaakte wedstrijd. Volgens haar zijn de KNVB en de clubs het erover eens dat de huidige regels werken. Wel denkt ze dat we naar Engels voorbeeld "consistenter en consequenter" kunnen optreden omdat dat effect heeft, zei ze.

"Maar je zult moeten kijken wat zondag is misgegaan en hoe je dat kan voorkomen. Dus ik ga die dingen niet tegen elkaar wegstrepen. Wat zondag is gebeurd, kan niet. Kijk je over het algemeen, dan zie je dat er flinke stappen zijn gezet door de clubs en KNVB." Volgens haar is het in de eerste plaats aan Ajax en de KNVB samen met de gemeente Amsterdam om conclusies te trekken. Wel werkt zij aan andere maatregelen, zoals een digitale meldplicht voor mensen die je niet bij een stadion in de buurt wil hebben.

Zondag werd de wedstrijd Ajax - Feyenoord stilgelegd nadat er meerdere keren vuurwerk op het veld werd gegooid. Erna richtten supporters vernielingen aan. Vijftien mensen werden aangehouden, twee agenten raakten gewond.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

15 minuten geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

3 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

6 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

7 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

9 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

10 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

12 uur geleden