Yeşilgöz: voetbalgeweld 'intens lelijk', maar regels werken
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz noemde het voetbalgeweld van afgelopen zondag in Amsterdam dinsdag in de Tweede Kamer nog eens "intens lelijk". Maar nieuwe regels over hoe ertegen op te treden hebben wel effect, zei ze.
Zo wees de minister erop dat het afgelopen jaar op in totaal zo'n tweehonderd wedstrijden er "ik meen" vijf gestaakt zijn. "Een handjevol", zo relativeerde ze.
Onder de nieuwe regels kan een wedstrijd stilgelegd worden als er meermaals zaken op het veld gegooid worden. Voorbeelden van deze aanpak werden afgekeken in Duitsland en afgelopen zomer ook in Engeland. JA21-Kamerlid Joost Eerdmans merkte op dat 'supporters' zulke regels juist kunnen aanwenden om de wedstrijd te "saboteren" omdat ze zo middelen krijgen om een wedstrijd stil te leggen.
Effect
Yeşilgöz antwoordde dat onschuldige bekertjes niet meer per se leiden tot een gestaakte wedstrijd. Volgens haar zijn de KNVB en de clubs het erover eens dat de huidige regels werken. Wel denkt ze dat we naar Engels voorbeeld "consistenter en consequenter" kunnen optreden omdat dat effect heeft, zei ze.
"Maar je zult moeten kijken wat zondag is misgegaan en hoe je dat kan voorkomen. Dus ik ga die dingen niet tegen elkaar wegstrepen. Wat zondag is gebeurd, kan niet. Kijk je over het algemeen, dan zie je dat er flinke stappen zijn gezet door de clubs en KNVB." Volgens haar is het in de eerste plaats aan Ajax en de KNVB samen met de gemeente Amsterdam om conclusies te trekken. Wel werkt zij aan andere maatregelen, zoals een digitale meldplicht voor mensen die je niet bij een stadion in de buurt wil hebben.
Zondag werd de wedstrijd Ajax - Feyenoord stilgelegd nadat er meerdere keren vuurwerk op het veld werd gegooid. Erna richtten supporters vernielingen aan. Vijftien mensen werden aangehouden, twee agenten raakten gewond.
Meer uit Binnenland
VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
38 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
3 uur geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
6 uur geleden