Yeşilgöz vindt uitspraken Timmermans 'Haags gedoe'
DEN HAAG (ANP) - Dat de linkse leider Frans Timmermans niet zomaar in een coalitie wil met de VVD vindt aankomend VVD-leider Dilan Yeşilgöz "Haags gedoe". Timmermans wil graag regeren met zijn combinatie van GroenLinks en de PvdA, maar is huiverig om dat met de VVD te doen. "Ik heb gezien dat de VVD, zeker onder Rutte, in staat was iedere coalitiepartij te vermorzelen in een coalitie", zei hij dinsdagavond. Hij lijkt te suggereren alleen met de VVD samen te willen als zijn partij meer zetels haalt dan de liberalen.
Yeşilgöz vindt het een "interessante uitspraak" van Timmermans. "Maar ik ben meer bezig met de inhoud dan dit Haagse gedoe." Als het dan over die inhoud gaat, dan is Yeşilgöz blij verrast dat Timmermans meer geld voor Defensie vast wil leggen in de wet. "Maar er waren ook wat verwarrende uitspraken over klimaat", vond Yeşilgöz. Net zoals GroenLinks-PvdA wil zij met de VVD "stap voor stap" naar een beter klimaat. "Maar in één adem zei hij ook dat we er allemaal aan gaan en dat onze soort het niet gaat overleven. Ik was nog even op zoek naar de lijn."
Volgens de nieuwe VVD-leider is de vraag wie met wie gaat samenwerken pas later aan de orde. Eerder zei ze als een van de weinige partijleiders dat zij de PVV niet uitsluit voor een coalitie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer is belangrijk voor een nieuwe coalitie, schrijft verkenner Wouter Koolmees (D66) in zijn verslag. Hij ziet dat partijen "ambitieuze plannen" hebben waarvoor "grote wetswijzigingen" moeten worden gedaan. Bovendien maken beoogde investeringen, bijvoorbeeld in defensie, het nodig om te bezuinigen. Dat alles lukt volgens de verkenner alleen als in de Eerste Kamer meerderheden worden gevonden voor die plannen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver noemt het advies van verkenner Wouter Koolmees om CDA en D66 het voortouw te laten nemen "verstandig". De fractieleider van GroenLinks-PvdA "vertrouwt erop dat het Jetten en Bontenbal lukt inhoudelijk een goede stap vooruit te zetten". Dat schrijft hij op X na het verschijnen van het verslag van de D66-verkenner.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz "waakt voor tijdrovende tussenstappen" in de formatie, schrijft ze op X naar aanleiding van het verslag van verkenner Wouter Koolmees. Ze licht niet toe wat ze daarmee precies bedoelt. Koolmees heeft aanbevolen dat D66 en CDA drie weken met elkaar gaan onderhandelen over een eerste aanzet van een coalitieakkoord. De VVD had daar graag bij aangesloten, schrijft de verkenner in zijn verslag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal staat naar eigen zeggen te "popelen" om met D66 "naar de inhoud te gaan". De reden waarom verkenner Wouter Koolmees (D66) aanbeveelt dat alleen deze twee partijen beginnen met onderhandelen voor een aanzet van een coalitieakkoord kan de christendemocraat "goed volgen".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten gaat graag met het CDA aan de slag om te kijken "welke stappen we kunnen zetten" om een positieve agenda te maken. Maar hij ziet wel dat er "een risico" is in deze opzet, omdat niet duidelijk is of de voorstellen op een meerderheid kunnen gaan rekenen. Dat zei Jetten nadat D66-verkenner Wouter Koolmees dinsdagavond zijn advies had gepresenteerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees adviseert dat D66 en CDA drie weken gaan onderhandelen over een "positieve agenda". Daarna kunnen andere partijen een inschatting maken of zij voldoende aanknopingspunten zien om met deze twee partijen verder te praten over een mogelijke coalitie. De verkenner zei dinsdagavond bij de presentatie van zijn verslag dat hij blij is dat D66 en CDA hebben aangegeven bereid te zijn deze gesprekken aan te gaan.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie gaat waarschijnlijk voorlopig verder met alleen D66 en CDA aan tafel. De twee partijen moeten de komende drie weken samen proberen verder te komen met een aantal belangrijke onderwerpen. Welke andere partijen daar uiteindelijk bij aansluiten om tot de gewenste meerderheidscoalitie te komen, komt later pas aan de orde.
8 uur geleden