
Yeşilgöz vindt overeenkomst Israël en Hamas 'hoopvol bericht'
DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz noemt de overeenkomst tussen Israël en Hamas een "hoopvol bericht". Het akkoord over de eerste fase van een vredesplan "zou een grote stap richting vrede zijn", aldus de VVD-leider op X.
"Dan kan er eindelijk een einde komen aan het leed van onschuldige mensen en kunnen de gijzelaars terugkeren", schrijft ze verder.
Hamas heeft toegezegd de nog levende Israëlische gijzelaars vrij te laten. Israël heeft beloofd om zijn troepen terug te trekken tot een afgesproken lijn, volgens de Amerikaanse president Donald Trump.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans is "blij met de deal" waarover Israël en Hamas een akkoord hebben bereikt, die de eerste fase is in een vredesplan. "Het is hoog tijd dat gijzelaars naar huis kunnen en dat de Gazaanse bevolking toegang krijgt tot noodhulp."
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas vindt het akkoord tussen Israël en Hamas "het beste nieuws dat we hebben gehad in twee jaar", zegt ze tegen het ANP. De BBB-leider hoopt dat "er snel vrede is zonder Hamas". Ze vindt dat de organisatie "volledig ontwapend" moet worden en "geen enkele rol" meer mag hebben.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Stephan van Baarle van DENK vindt dat de druk op Israël moet worden opgevoerd ondanks de overeenstemming tussen dat land en Hamas over de eerste fase van een vredesakkoord. "Wij willen nog steeds dat er sancties worden ingesteld tegen Israël en de regering van Netanyahu, want Israël mag niet wegkomen met de misdaden die ze plegen en gepleegd hebben", zei hij in het NOS Radio 1 Journaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het akkoord over de eerste fase van een vredesdeal tussen Hamas en Israël is "een stap vooruit", vindt partijleider Chris Stoffer van de SGP. De orthodox-christelijke partij steunt Israël.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof noemt de aankondiging van het akkoord tussen Israël en Hamas over de eerste fase in een vredesplan "een langverwachte doorbraak". Op X roept hij op het akkoord "zo snel mogelijk" uit te voeren "zodat alle gijzelaars worden vrijgelaten en humanitaire hulp voor Gaza massaal toeneemt". De demissionaire premier bedankt de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn vredesplan en spreekt ook zijn dank uit voor de inzet van Egypte, Qatar en Turkije.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het akkoord tussen Israël en Hamas voor de eerste fase van een vredesplan is "hoopgevend nieuws", schrijft NSC-leider Eddy van Hijum op X. "Na veel pijn en verlies eindelijk beweging richting vrede, vrijlating van de gijzelaars en ongehinderde humanitaire hulp."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal reageert voorzichtig positief op het bericht dat Hamas en Israël akkoord zijn over de eerste fase van een vredesplan. "Er is nog veel onduidelijk over de details van het akkoord, maar dat na twee jaar leed en verdriet de weg naar vrede eindelijk lijkt te zijn ingezet, stemt hoopvol", schrijft hij op X.
2 uur geleden