Yeşilgöz vindt niet dat ze een valse start heeft gemaakt
NOORDWIJKERHOUT (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz vindt niet dat ze als partijleider een valse start heeft gemaakt. "Dit hoort er gewoon bij en dat maakt me niet uit. De dingen die goed zijn, daar ben ik trots op. Over de dingen die niet goed zijn, ben ik eerlijk en dan gaan we verder", zei ze na afloop van de partijbijeenkomst in Noordwijkerhout.
De meningen binnen de VVD over het al dan niet gedogen van een kabinet met de PVV verschillen, zag Yeşilgöz ook zaterdag. "Maar wat ons bindt, is de inhoud." Het gaat volgens de partijleider om het "liberalisme waar de partij voor staat, de vrijheden die we verdedigen en de veiligheid waar we op inzetten en de financiële degelijkheid."
"Die opdracht voel ik heel sterk, ook van de leden vandaag, om dat waar te maken aan de onderhandelingstafel en dat is wat ik doe", zei Yeşilgöz. Eerder zei ze tijdens haar speech over het lopende overleg met PVV, NSC en BBB "dat er een goede kans is op een vruchtbare samenwerking".
Volwaardige regeringspartij
Ze verwacht niet dat de VVD alsnog als volwaardige regeringspartij gaat deelnemen in een kabinet van PVV, NSC en BBB, maar lijkt het ook niet uit te sluiten. "Ik zie op dit moment onze positie niet veranderen, ook omdat we het over de inhoud hebben."
Op een mogelijke andere vorm waarbij de VVD wel een of meer ministers zou kunnen leveren, zoals bij een extraparlementair kabinet, wil de partijleider niet vooruitlopen. "We zitten nu in de fase waarin we het aan die onderhandelingstafel hebben over een aantal thema's en om te kijken of er überhaupt perspectief is op overeenstemming." Volgens Yeşilgöz wordt er niet over de vorm gesproken. "Ik denk ook dat dit heel erg verstandig is."
Verder wilde ze niets over de onderhandelingsgesprekken kwijt. De vier partijen hebben onderling een radiostilte afgesproken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken belde met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio over de Amerikaanse aanval in Venezuela waarbij president Nicolás Maduro werd opgepakt. Op X schrijft Van Weel dat hij ook de gevolgen van de Amerikaanse ingreep op het Caribische deel van het koninkrijk met Rubio heeft besproken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert hervat maandag de gesprekken met D66, CDA en VVD. "Dit wordt een cruciale week", zei ze op haar eerste werkdag in het nieuwe jaar. De partijen bespreken onder meer de begroting en de vraag of andere partijen bij het proces betrokken moeten worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet wil de Amerikaanse aanvallen op Venezuela en het gevangennemen van de Venezolaanse president Nicolás Maduro nog niet veroordelen. Demissionair buitenlandminister David van Weel wil eerst de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump afwachten "en de discussie die daarover in de VS gevoerd wordt".
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.
3 dagen geleden