
Yeşilgöz vindt niet dat ze een valse start heeft gemaakt
NOORDWIJKERHOUT (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz vindt niet dat ze als partijleider een valse start heeft gemaakt. "Dit hoort er gewoon bij en dat maakt me niet uit. De dingen die goed zijn, daar ben ik trots op. Over de dingen die niet goed zijn, ben ik eerlijk en dan gaan we verder", zei ze na afloop van de partijbijeenkomst in Noordwijkerhout.
De meningen binnen de VVD over het al dan niet gedogen van een kabinet met de PVV verschillen, zag Yeşilgöz ook zaterdag. "Maar wat ons bindt, is de inhoud." Het gaat volgens de partijleider om het "liberalisme waar de partij voor staat, de vrijheden die we verdedigen en de veiligheid waar we op inzetten en de financiële degelijkheid."
"Die opdracht voel ik heel sterk, ook van de leden vandaag, om dat waar te maken aan de onderhandelingstafel en dat is wat ik doe", zei Yeşilgöz. Eerder zei ze tijdens haar speech over het lopende overleg met PVV, NSC en BBB "dat er een goede kans is op een vruchtbare samenwerking".
Volwaardige regeringspartij
Ze verwacht niet dat de VVD alsnog als volwaardige regeringspartij gaat deelnemen in een kabinet van PVV, NSC en BBB, maar lijkt het ook niet uit te sluiten. "Ik zie op dit moment onze positie niet veranderen, ook omdat we het over de inhoud hebben."
Op een mogelijke andere vorm waarbij de VVD wel een of meer ministers zou kunnen leveren, zoals bij een extraparlementair kabinet, wil de partijleider niet vooruitlopen. "We zitten nu in de fase waarin we het aan die onderhandelingstafel hebben over een aantal thema's en om te kijken of er überhaupt perspectief is op overeenstemming." Volgens Yeşilgöz wordt er niet over de vorm gesproken. "Ik denk ook dat dit heel erg verstandig is."
Verder wilde ze niets over de onderhandelingsgesprekken kwijt. De vier partijen hebben onderling een radiostilte afgesproken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch over de aanpak van probleemwolven die demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) voor ogen heeft. Hij wil het te makkelijk maken om een wolf te vangen of zelfs te doden en dat is strijdig met Europese natuurbeschermingsregels, aldus de belangrijkste adviseur van de regering op wetgevingsgebied.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."
3 dagen geleden