Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: veiligheid politici is 'groot aandachtspunt'

Yeşilgöz: veiligheid politici is 'groot aandachtspunt'

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van politici is een "groot aandachtspunt" voor de nieuwe minister van Justitie Dilan Yeşilgöz. Dat zegt ze op haar eerste dag als minister. Bedreigingen en intimidaties aan het adres van bewindspersonen en Kamerleden noemt ze "heel heftig". "Iedereen moet vrijuit kunnen zeggen wat hij wil zeggen en zijn werk kunnen doen."

Vorige week werd D66-leider Sigrid Kaag thuis geïntimideerd, toen een man voor haar deur stond met een grote fakkel terwijl hij leuzen naar haar schreeuwde. Kaag deed dit weekeinde ook aangifte, nadat Willem Engel van actiegroep Viruswaarheid haar adres op sociale media had gedeeld.

Er zijn volgens Yeşilgöz (VVD) verschillende manieren waarop dit moet worden aangepakt. Haar voorganger, Ferd Grapperhaus, kwam met een wetsvoorstel waarmee het delen van privégegevens met als doel intimideren - het zogenoemde doxing - strafbaar wordt gemaakt. Verder is er "echt een flinke taak om duidelijk te maken: dit is niet normaal".

Ernstige bedreigingen

De nieuwe bewindspersonen van Rutte IV, die maandag werden beëdigd, hebben goed nagedacht over de bedreigingen die kabinetsposten veelal met zich meebrengen. Vooral bewindspersonen en Kamerleden die zich met de coronabestrijding bezighouden, krijgen te maken met ernstige bedreigingen.

Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Ernst Kuipers zegt dat "de manier waarop politici op allerlei momenten bejegend worden" hem zorgen baart. Hij heeft daarom nog getwijfeld of hij deze rol wel op zich wil nemen. Er is volgens de nieuwe coronaminister "echt wel een moment geweest om thuis aan de keukentafel met de echtgenote en de kinderen eens even rustig door te praten van: wat zou dit allemaal betekenen en willen we dat wel".

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

45 minuten geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

7 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

10 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

12 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

13 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

13 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

15 uur geleden