Yeşilgöz: veiligheid politici is 'groot aandachtspunt'
DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van politici is een "groot aandachtspunt" voor de nieuwe minister van Justitie Dilan Yeşilgöz. Dat zegt ze op haar eerste dag als minister. Bedreigingen en intimidaties aan het adres van bewindspersonen en Kamerleden noemt ze "heel heftig". "Iedereen moet vrijuit kunnen zeggen wat hij wil zeggen en zijn werk kunnen doen."
Vorige week werd D66-leider Sigrid Kaag thuis geïntimideerd, toen een man voor haar deur stond met een grote fakkel terwijl hij leuzen naar haar schreeuwde. Kaag deed dit weekeinde ook aangifte, nadat Willem Engel van actiegroep Viruswaarheid haar adres op sociale media had gedeeld.
Er zijn volgens Yeşilgöz (VVD) verschillende manieren waarop dit moet worden aangepakt. Haar voorganger, Ferd Grapperhaus, kwam met een wetsvoorstel waarmee het delen van privégegevens met als doel intimideren - het zogenoemde doxing - strafbaar wordt gemaakt. Verder is er "echt een flinke taak om duidelijk te maken: dit is niet normaal".
Ernstige bedreigingen
De nieuwe bewindspersonen van Rutte IV, die maandag werden beëdigd, hebben goed nagedacht over de bedreigingen die kabinetsposten veelal met zich meebrengen. Vooral bewindspersonen en Kamerleden die zich met de coronabestrijding bezighouden, krijgen te maken met ernstige bedreigingen.
Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Ernst Kuipers zegt dat "de manier waarop politici op allerlei momenten bejegend worden" hem zorgen baart. Hij heeft daarom nog getwijfeld of hij deze rol wel op zich wil nemen. Er is volgens de nieuwe coronaminister "echt wel een moment geweest om thuis aan de keukentafel met de echtgenote en de kinderen eens even rustig door te praten van: wat zou dit allemaal betekenen en willen we dat wel".
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
38 minuten geledenOMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.
42 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.
43 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.
1 uur geledenLISSE (ANP) - Net als in de afgelopen drie jaar, bezochten tijdens de openingsperiode van Keukenhof in 2026 ruim 1,4 miljoen mensen het lentepark in Lisse. Evenals voorgaande jaren kwam het merendeel van die bezoekers uit Nederland, gevolgd door Duitsland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië. De gemiddelde leeftijd van bezoekers was 48 jaar.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het totale bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet overmaken aan gemeenten voor problemen bij zijn locaties, is tijdens het weekeinde opgelopen tot boven de 10 miljoen euro. Het grootste deel daarvan ging naar de gemeente Westerwolde in Groningen. Daarin ligt het aanmeldcentrum van Ter Apel.
3 uur geleden