Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz snapt vragen over vrij rondlopende Jamel L.

Yeşilgöz snapt vragen over vrij rondlopende Jamel L.

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Dilan Yeşilgöz begrijpt "heel goed" dat mensen zich afvragen waarom Jamel L. vrij rondliep. Hij wordt ervan verdacht dinsdag een supermarktmedewerkster te hebben doodgestoken in het centrum van Den Haag. De minister betuigt haar medeleven aan de nabestaanden en iedereen die het heeft zien gebeuren. "Dit is gewoon heel heftig", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.

"Zeker bij dit soort heftige zaken begrijp ik goed dat er veel vragen leven. Die leven ook bij mij", zei Yeşilgöz. Zoals hoe de communicatie tussen de verschillende instanties is verlopen. Op de vraag of hij toch eigenlijk vast had moeten zitten, wil Yeşilgöz niet ingaan. "Gevoelsmatig is één ding, als minister moet ik mij beroepen op de feiten."

Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) laat onderzoeken hoe er in het verleden (strafrechtelijk) is omgegaan met de verdachte, schreef hij donderdag aan de Tweede Kamer. "Er wordt nu goed gekeken wat er in het verleden is gebeurd", vult Yeşilgöz aan.

Feiten

De minister benadrukt dat het belangrijk is om eerst de feiten goed op orde te hebben. "Dan weet je waar het over gaat." Er moet ruimte worden gegeven aan het strafrechtelijk onderzoek. Dat onderzoek en het feitenrelaas moeten worden afgewacht, benadrukt de bewindsvrouw. Daarna moeten wat haar betreft eventuele fouten worden besproken en de vraag worden beantwoord hoe die kunnen worden voorkomen.

Jamel L. kreeg in 2018 in Curaçao een tbs-maatregel opgelegd, maar die is niet uitgevoerd. Vanwege de kosten is hij niet in een tbs-kliniek in Nederland opgenomen, blijkt uit stukken van de rechtbank op Curaçao waar het ANP over beschikt. Sinds september 2022 kwam hij, eenmaal in Nederland, met de politie in aanraking vanwege nieuwe misdrijven. Het Openbaar Ministerie vervolgde hem onlangs nog om bedreiging en geweld in Rotterdam. De rechtbank veroordeelde de man op 9 juni voor bedreiging, maar omdat die straf gelijkstond aan de duur van het voorarrest, kwam L. meteen vrij.

De verdachte heeft de gemeente Den Haag onlangs om hulp gevraagd, zo heeft de gemeente vrijdag bekendgemaakt. Hij was daarbij agressief en intimiderend. De gemeente heeft dit in een intern systeem geregistreerd en het doorgegeven aan de politie. Jamel L. mocht vanwege de incidenten niet meer in de gebouwen van de gemeente komen, waaronder het stadhuis en de stadsdeelkantoren.

Meer uit Binnenland

Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

43 minuten geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

56 minuten geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

2 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

2 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

4 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

5 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

6 uur geleden