Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz snapt vragen over vrij rondlopende Jamel L.

Yeşilgöz snapt vragen over vrij rondlopende Jamel L.

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Dilan Yeşilgöz begrijpt "heel goed" dat mensen zich afvragen waarom Jamel L. vrij rondliep. Hij wordt ervan verdacht dinsdag een supermarktmedewerkster te hebben doodgestoken in het centrum van Den Haag. De minister betuigt haar medeleven aan de nabestaanden en iedereen die het heeft zien gebeuren. "Dit is gewoon heel heftig", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.

"Zeker bij dit soort heftige zaken begrijp ik goed dat er veel vragen leven. Die leven ook bij mij", zei Yeşilgöz. Zoals hoe de communicatie tussen de verschillende instanties is verlopen. Op de vraag of hij toch eigenlijk vast had moeten zitten, wil Yeşilgöz niet ingaan. "Gevoelsmatig is één ding, als minister moet ik mij beroepen op de feiten."

Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) laat onderzoeken hoe er in het verleden (strafrechtelijk) is omgegaan met de verdachte, schreef hij donderdag aan de Tweede Kamer. "Er wordt nu goed gekeken wat er in het verleden is gebeurd", vult Yeşilgöz aan.

Feiten

De minister benadrukt dat het belangrijk is om eerst de feiten goed op orde te hebben. "Dan weet je waar het over gaat." Er moet ruimte worden gegeven aan het strafrechtelijk onderzoek. Dat onderzoek en het feitenrelaas moeten worden afgewacht, benadrukt de bewindsvrouw. Daarna moeten wat haar betreft eventuele fouten worden besproken en de vraag worden beantwoord hoe die kunnen worden voorkomen.

Jamel L. kreeg in 2018 in Curaçao een tbs-maatregel opgelegd, maar die is niet uitgevoerd. Vanwege de kosten is hij niet in een tbs-kliniek in Nederland opgenomen, blijkt uit stukken van de rechtbank op Curaçao waar het ANP over beschikt. Sinds september 2022 kwam hij, eenmaal in Nederland, met de politie in aanraking vanwege nieuwe misdrijven. Het Openbaar Ministerie vervolgde hem onlangs nog om bedreiging en geweld in Rotterdam. De rechtbank veroordeelde de man op 9 juni voor bedreiging, maar omdat die straf gelijkstond aan de duur van het voorarrest, kwam L. meteen vrij.

De verdachte heeft de gemeente Den Haag onlangs om hulp gevraagd, zo heeft de gemeente vrijdag bekendgemaakt. Hij was daarbij agressief en intimiderend. De gemeente heeft dit in een intern systeem geregistreerd en het doorgegeven aan de politie. Jamel L. mocht vanwege de incidenten niet meer in de gebouwen van de gemeente komen, waaronder het stadhuis en de stadsdeelkantoren.

Meer uit Binnenland

Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

2 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

6 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

7 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

11 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

18 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

21 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

1 dag geleden