Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz snapt vragen over vrij rondlopende Jamel L.

Yeşilgöz snapt vragen over vrij rondlopende Jamel L.

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Dilan Yeşilgöz begrijpt "heel goed" dat mensen zich afvragen waarom Jamel L. vrij rondliep. Hij wordt ervan verdacht dinsdag een supermarktmedewerkster te hebben doodgestoken in het centrum van Den Haag. De minister betuigt haar medeleven aan de nabestaanden en iedereen die het heeft zien gebeuren. "Dit is gewoon heel heftig", zei de minister voorafgaand aan de ministerraad.

"Zeker bij dit soort heftige zaken begrijp ik goed dat er veel vragen leven. Die leven ook bij mij", zei Yeşilgöz. Zoals hoe de communicatie tussen de verschillende instanties is verlopen. Op de vraag of hij toch eigenlijk vast had moeten zitten, wil Yeşilgöz niet ingaan. "Gevoelsmatig is één ding, als minister moet ik mij beroepen op de feiten."

Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) laat onderzoeken hoe er in het verleden (strafrechtelijk) is omgegaan met de verdachte, schreef hij donderdag aan de Tweede Kamer. "Er wordt nu goed gekeken wat er in het verleden is gebeurd", vult Yeşilgöz aan.

Feiten

De minister benadrukt dat het belangrijk is om eerst de feiten goed op orde te hebben. "Dan weet je waar het over gaat." Er moet ruimte worden gegeven aan het strafrechtelijk onderzoek. Dat onderzoek en het feitenrelaas moeten worden afgewacht, benadrukt de bewindsvrouw. Daarna moeten wat haar betreft eventuele fouten worden besproken en de vraag worden beantwoord hoe die kunnen worden voorkomen.

Jamel L. kreeg in 2018 in Curaçao een tbs-maatregel opgelegd, maar die is niet uitgevoerd. Vanwege de kosten is hij niet in een tbs-kliniek in Nederland opgenomen, blijkt uit stukken van de rechtbank op Curaçao waar het ANP over beschikt. Sinds september 2022 kwam hij, eenmaal in Nederland, met de politie in aanraking vanwege nieuwe misdrijven. Het Openbaar Ministerie vervolgde hem onlangs nog om bedreiging en geweld in Rotterdam. De rechtbank veroordeelde de man op 9 juni voor bedreiging, maar omdat die straf gelijkstond aan de duur van het voorarrest, kwam L. meteen vrij.

De verdachte heeft de gemeente Den Haag onlangs om hulp gevraagd, zo heeft de gemeente vrijdag bekendgemaakt. Hij was daarbij agressief en intimiderend. De gemeente heeft dit in een intern systeem geregistreerd en het doorgegeven aan de politie. Jamel L. mocht vanwege de incidenten niet meer in de gebouwen van de gemeente komen, waaronder het stadhuis en de stadsdeelkantoren.

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

3 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

3 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

7 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden