Yeşilgöz: slachtoffers 'needle spiking', doe aangifte
DEN HAAG (ANP) - Vermeende slachtoffers van het zogeheten needle spiking moeten daarvan aangifte doen. Die oproep heeft minister Dilan Yeşilgöz van Justitie in de Tweede Kamer gedaan. Met de VVD maakt zij zich grote zorgen over dit nieuwe fenomeen, waarbij mensen tijdens het uitgaan zouden worden geïnjecteerd met een naald en op die manier zouden worden gedrogeerd.
Slachtoffers moeten aangifte van mishandeling doen, stelt de minister. Dan kunnen volgens haar zware straffen worden opgelegd. Er is "alle reden tot alertheid", zei Yeşilgöz in antwoord op mondelinge Kamervragen van VVD-Kamerlid Ingrid Michon. In Groot-Brittannië zijn er volgens het Kamerlid inmiddels al 1300 meldingen van 'needle spiking' gedaan. Na meldingen vanuit Frankrijk en België "lijkt het fenomeen naar Nederland te zijn geïmporteerd", zei Michon.
Na meldingen uit onder meer Amsterdam en Alkmaar, waren er dit weekeinde in Kaatsheuvel zes mensen die zeiden te zijn geprikt, waarbij een vrouw onwel is geworden. Het Kamerlid wil weten wat de minister gaat doen om "deze zorgwekkende trend te keren". De politie onderzoekt de meldingen nog.
Niet heel veel
"Elk incident is er een te veel. Gelukkig zijn het er nog niet heel veel", zei de bewindsvrouw. Ze is met de politie in gesprek om zo veel mogelijk informatie over dit nieuwe fenomeen in kaart te brengen. Het probleem is wel dat deze vorm van mishandeling lastig te bewijzen is, tekende de minister aan. De drugs die zouden worden ingespoten, verdwijnen snel uit het lichaam.
De politie neemt 'needle spiking' "uiterst serieus", benadrukte ze. "We moeten onderzoeken waar het precies over gaat. Ik hoop dat we het voor de zomer scherper in beeld hebben." Uiterlijk voor de zomer wil ze de Kamer informeren over alles wat er tot dan toe bekend is over dit fenomeen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.
2 dagen geledenNICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
3 dagen geleden