Yeşilgöz: reactie op boerenprotest is aan lokale bestuurders
DEN HAAG (ANP) - Het is niet aan het kabinet om eventueel actie te ondernemen tegen boerenprotesten, maar aan de lokale bestuurders. Dat vindt demissionair minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid). "Die verantwoordelijkheid moet altijd lokaal genomen worden, omdat je dan het beste kan handelen." Ze ziet voor zichzelf ook geen coördinerende rol weggelegd. "Dat gebeurt nooit met demonstraties."
Door demonstraties met trekkers in België zijn meerdere grensovergangen met Nederland vrijdag afgesloten. Actiegroep Farmers Defence Force (FDF) is van plan om grenswegen het hele weekend te blokkeren. Ook in onder meer Drenthe en Noord-Brabant komen boeren in actie. Ze maken zich boos om Europese regels, onder meer over het afvoeren van mest.
Om de regie "naar Den Haag te trekken klinkt stoer, en ik snap de vraag, maar dat is echt geen oplossing voor zulke acties, echt niet", aldus de minister. Ze roept de boeren wel op om zichzelf en anderen niet in gevaar te brengen.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
1 uur geledenLESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
2 uur geleden