Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz opgelucht dat excessieve ordeverstoringen uitbleven

Yeşilgöz opgelucht dat excessieve ordeverstoringen uitbleven

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) is tevreden dat de jaarwisseling nergens volledig uit de hand is gelopen. "Ik ben opgelucht dat excessieve ordeverstoringen met dank aan de politie zijn uitgebleven", laat ze op Twitter weten.

Wel hekelt ze aanvallen met vuurwerk op hulpverleners. Dat noemt ze "absurd". De mobiele eenheid moest op sommige plekken ingrijpen om hulpverleners te ontzetten en agenten raakten gewond. "Dat blijft niet zonder consequenties", zegt de minister zondag.

Een dag eerder had de bewindsvrouw op werkbezoek bij de politie en brandweer in Almere gewaarschuwd dat mensen die tijdens de jaarwisseling hulpverleners aanvallen "flink aangepakt" zullen worden. Tijdens de jaarwisseling moest de politie vaak in actie komen om hulpverleners te assisteren.

Verder noemt Yeşilgöz het "echt misselijkmakend" dat op de Erasmusbrug in Rotterdam racistische teksten zijn geprojecteerd tijdens de jaarwisseling. "Racistische leuzen zijn weerzinwekkend en horen niet thuis in ons land." Het Openbaar Ministerie onderzoekt of er sprake is van strafbare feiten.

Meer uit Politiek

Moes: 'spannend besluit' van AVROTROS over Songfestival en Israël

DEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."

14 uur geleden
Rummenie: wens landbouwplannen te pauzeren is verkiezingsretoriek

DEN HAAG (ANP) - Het voornemen van de Kamercommissie van landbouw om veel plannen te pauzeren tot er een nieuw kabinet is, valt slecht bij demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). "Ik vind daar heel veel van", zei Rummenie voorafgaand aan de ministerraad. "We weten welke partijen dit doen."

17 uur geleden
Heinen: lekken van plannen niet goed, vertelt niet hele verhaal

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het "niet goed" dat een deel van de plannen die het kabinet op Prinsjesdag presenteert, al op straat ligt. Hij zou ze liever "in één keer" bekendmaken, zodat kiezers "het eerlijke verhaal" zien, inclusief de minder leuke maatregelen.

17 uur geleden
Minister geschrokken van situatie in Beverwijk en Heemskerk

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten is geschrokken van de situatie in Beverwijk en Heemskerk waar alle middelbare scholen vrijdag dichtblijven vanwege dreiging en berichten op sociale media. De VVD'er zegt dat het lokale gezag dit eerst moet aanpakken en dat hij daar geen rol in speelt.

18 uur geleden
Kabinet stelt nationale CO2-heffing voor industrie buiten werking

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt de nationale CO2-heffing voor de industrie buiten werking. Dat staat in de plannen die op Prinsjesdag bekend worden gemaakt, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf. Een Kamermeerderheid onder aanvoering van het CDA drong al eerder aan op deze stap, waaraan klimaat- en energieminister Sophie Hermans (VVD) nu gehoor geeft.

20 uur geleden
Partijen willen einde recht minister om vervolging af te dwingen

DEN HAAG (ANP) - D66, GL-PvdA, CDA, NSC en SP willen dat de minister van Justitie niet langer het Openbaar Ministerie opdracht kan geven om tot vervolging over te gaan. De partijen zijn overwegend positief over een wetsvoorstel om dat te regelen, op initiatief van D66-Kamerlid Joost Sneller. VVD en BBB willen die bevoegdheid juist behouden.

1 dag geleden
Kamer verwerpt nipt voorstel voor medische evacuatie uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdag nipt een voorstel verworpen om ernstig gewonde of zieke Gazaanse kinderen voor wie in de regio niet de juiste zorg aanwezig is naar Nederland te halen. Er stemden 72 Kamerleden tegen de motie, 71 spraken hun steun uit. Het demissionaire kabinet had de motie ook afgeraden.

1 dag geleden