Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: 'nieuwe werkelijkheid' maar samenwerking met PVV ongewis

Yeşilgöz: 'nieuwe werkelijkheid' maar samenwerking met PVV ongewis

DEN HAAG (ANP) - Volgens VVD-leider Dilan Yeşilgöz ligt het initiatief om een kabinet te vormen nu bij de "grote winnaars" van de verkiezingen, de PVV en NSC. Waar zij eerder zei niet in een kabinet met 'premier Wilders' te willen stappen, spreekt ze van een "nieuwe werkelijkheid". Voor de verkiezingen dacht de liberale voorvrouw nog niet dat de PVV van Geert Wilders de grootste zou worden.

Dat is nu toch, met afstand, het geval. Op de vraag of ze nu wel met hem wil regeren, geeft ze nog geen duidelijkheid. Ze wil de uitslag laten bezinken. "Wat is er nou precies gebeurd? Wat heeft de kiezer gezegd? Wij zijn nu vooral bezig met onze eigen weging." Yeşilgöz blijft erbij dat ze verwacht dat Wilders nu de leiding neemt. "Hij heeft gewonnen, hij is nu in de lead."

De PVV staat nu op 37 zetels. GroenLinks-PvdA heeft 25 zetels gehaald, de VVD 24 en NSC van Pieter Omtzigt haalt er 20. Een coalitie van de PVV, VVD en NSC zou dus een meerderheid hebben met 81 zetels. Yeşilgöz wil daar nu nog niet op vooruitlopen.

Tevredenheid over campagne

Ondanks het verlies van 10 zetels, spreekt Yeşilgöz van "een echt goede campagne" die haar partij heeft gedraaid. Zij wil niet zeggen dat juist de strategie van haar partij de PVV zo groot heeft gemaakt, door de deur naar Wilders' partij zo open te zetten. "Ik hamer hier al maanden op, mensen voelen zich niet gehoord."

Na de eerste toenadering tot Wilders, probeerde Yeşilgöz later in de campagne weer meer afstand tot hem te nemen. Ze geloofde niet dat Wilders daadwerkelijk "milder" zou zijn en niet meer radicaal-rechts als het gaat om de islam. Ook sprak ze zich uit tegen een mogelijk leiderschap van Wilders. Zij denkt niet dat hij een verbindende premier zou kunnen zijn, zei ze het NOS-verkiezingsdebat.

Meer uit Politiek

Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

1 uur geleden
Hermans hoopt dat oppositie zorgplannen als geheel bekijkt

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.

1 uur geleden
Sybrand Buma wordt nieuwe vicepresident Raad van State

DEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.

1 uur geleden
Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

3 uur geleden
Asielminister: stemming over asielwetten nog tot dinsdag spannend

DEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.

3 uur geleden
Geen strafzaak tegen FVD om controversiële video's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.

4 uur geleden
Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

7 uur geleden