Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: 'nieuwe werkelijkheid' maar samenwerking met PVV ongewis

Yeşilgöz: 'nieuwe werkelijkheid' maar samenwerking met PVV ongewis

DEN HAAG (ANP) - Volgens VVD-leider Dilan Yeşilgöz ligt het initiatief om een kabinet te vormen nu bij de "grote winnaars" van de verkiezingen, de PVV en NSC. Waar zij eerder zei niet in een kabinet met 'premier Wilders' te willen stappen, spreekt ze van een "nieuwe werkelijkheid". Voor de verkiezingen dacht de liberale voorvrouw nog niet dat de PVV van Geert Wilders de grootste zou worden.

Dat is nu toch, met afstand, het geval. Op de vraag of ze nu wel met hem wil regeren, geeft ze nog geen duidelijkheid. Ze wil de uitslag laten bezinken. "Wat is er nou precies gebeurd? Wat heeft de kiezer gezegd? Wij zijn nu vooral bezig met onze eigen weging." Yeşilgöz blijft erbij dat ze verwacht dat Wilders nu de leiding neemt. "Hij heeft gewonnen, hij is nu in de lead."

De PVV staat nu op 37 zetels. GroenLinks-PvdA heeft 25 zetels gehaald, de VVD 24 en NSC van Pieter Omtzigt haalt er 20. Een coalitie van de PVV, VVD en NSC zou dus een meerderheid hebben met 81 zetels. Yeşilgöz wil daar nu nog niet op vooruitlopen.

Tevredenheid over campagne

Ondanks het verlies van 10 zetels, spreekt Yeşilgöz van "een echt goede campagne" die haar partij heeft gedraaid. Zij wil niet zeggen dat juist de strategie van haar partij de PVV zo groot heeft gemaakt, door de deur naar Wilders' partij zo open te zetten. "Ik hamer hier al maanden op, mensen voelen zich niet gehoord."

Na de eerste toenadering tot Wilders, probeerde Yeşilgöz later in de campagne weer meer afstand tot hem te nemen. Ze geloofde niet dat Wilders daadwerkelijk "milder" zou zijn en niet meer radicaal-rechts als het gaat om de islam. Ook sprak ze zich uit tegen een mogelijk leiderschap van Wilders. Zij denkt niet dat hij een verbindende premier zou kunnen zijn, zei ze het NOS-verkiezingsdebat.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

11 uur geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

13 uur geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

14 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

17 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

18 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

18 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

18 uur geleden