Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: niet oké dat aangifte tegen VVD-voorlichter bleef liggen

Yeşilgöz: niet oké dat aangifte tegen VVD-voorlichter bleef liggen

HILVERSUM (ANP) - Het is "niet oké" dat een aangifte tegen een VVD-voorlichter, die afgelopen zomer een journalist van een YouTube-kanaal belaagde, is blijven liggen. Dat zei VVD-lijsttrekker Dilan Yeşilgöz vrijdag in het tv-programma Nieuwsuur.

Ernaar gevraagd zei Yeşilgöz dat ze in haar rol als demissionair minister van Justitie en Veiligheid zeer recent op de hoogte is gebracht over wat er met de aangifte is gedaan. Volgens haar is gebleken dat de aangifte "niet goed is opgepakt door de politie" en dat dit te maken zou hebben met "capaciteit". Volgens haar kan dat laatste argument "niet aan de orde zijn" omdat daar "afspraken en protocollen" over opgesteld zijn.

Met dat laatste doelt ze erop dat zaken waarbij journalisten betrokken zijn met prioriteit moeten worden onderzocht. Hierover zijn afspraken tussen de politie, het Openbaar Ministerie en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). "Zeer kwalijk", aldus Yeşilgöz over de kwestie, die zich hard heeft gemaakt voor de afspraken. Ze wil "met de politie om tafel" want "dit mag niet gebeuren", stelt ze.

Pijnlijk

Het gaat om een kwestie in juli van dit jaar waarbij de journalist VVD'er Sophie Hermans vragen stelt. Ze geeft herhaaldelijk aan geen antwoord te willen geven. Als de journalist blijft aandringen, trekt de aanwezige voorlichter van de VVD, Kees Berghuis, de microfoon uit zijn handen en gooit die weg.

Volgens informatie van Nieuwsuur heeft de politie inmiddels excuses gemaakt aan de journalist, die aangifte deed. Maar de politie zou hem hebben verteld de zaak nog steeds niet te gaan onderzoeken. Ook zou hem te kennen zijn gegeven dat hij een zogenoemde artikel-12 procedure zou moeten starten bij de rechter.

Yeşilgöz noemt de zaak "zeer pijnlijk, want journalisten moeten altijd hun werk kunnen doen." De VVD vindt dat mensen die hulpverleners of journalisten aanvallen en daarvoor veroordeeld worden, niet mogen wegkomen met een taakstraf maar altijd een celstraf moeten krijgen. Desgevraagd zegt Yeşilgöz dat dit, als er sprake zou zijn van een veroordeling, ook zou gelden voor de VVD-voorlichter. "Natuurlijk, waarom zou ik daar een onderscheid in aanbrengen?"

Meer uit Politiek

Kabinet verdeelt miljarden voor infrastructuur bij nieuwe huizen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft 2,5 miljard euro klaargezet voor wegen, fietspaden en tramlijnen van en naar nieuwe woonwijken. Het geld was al afgesproken in het regeerakkoord door de toenmalige coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB en wordt nu door de drie betrokken bewindslieden verdeeld.

32 minuten geleden
Yeşilgöz: formatie beginnen met D66, CDA en VVD is een optie

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz ziet een formatie met in eerste instantie alleen D66, CDA en VVD als een mogelijke optie. "Dat zou kunnen", liet de VVD-leider desgevraagd weten na afloop van een gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Al voegde ze eraan toe dat een formatie van vier of vijf partijen haar voorkeur heeft.

2 uur geleden
Van Weel verlengt grenscontroles met een half jaar

DEN HAAG (ANP) - De grenscontroles die de Koninklijke Marechaussee (KMar) uitvoert om migranten zonder geldige papieren tegen te houden, worden met een half jaar verlengd, schrijft asielminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Volgens de demissionaire bewindsman is dat nodig "gezien de voortdurende dreiging voor de openbare orde", zonder toe te lichten wat die dreiging precies inhoudt.

3 uur geleden
Utrechtse oud-wethouder voorgedragen als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Klaas Verschuure, die in het verleden wethouder was in Utrecht, is maandag voorgedragen om wethouder in Den Haag te worden. De Haagse afdeling van D66 wil dat hij de plek overneemt van Robert van Asten, die lid van de Tweede Kamer wordt.

5 uur geleden
Bontenbal: probleem formatie ligt niet bij het CDA

DEN HAAG (ANP) - Het probleem om te komen tot een mogelijke nieuwe coalitie ligt volgens Henri Bontenbal niet bij het CDA. Dat zegt hij voorafgaand aan zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees. De christendemocraten hebben nog altijd geen uitgesproken voorkeur voor een mogelijke coalitie. Bontenbal herhaalt dat hij "constructief in de wedstrijd zit".

6 uur geleden
Koolmees spreekt Bontenbal, Yeşilgöz, Jetten en Vos (senaat)

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees spreekt maandag met Henri Bontenbal (CDA), Dilan Yeşilgöz (VVD), Rob Jetten (D66) en senaatsvoorzitter Mei Li Vos. Het is gebruikelijk om de voorzitter van de Eerste Kamer te spreken, licht een woordvoerder van de kabinetsformatie toe.

21 uur geleden
Van Haga stopt als partijleider BVNL, partij gaat wel door

DEN HAAG (ANP) - Wybren van Haga stopt als partijleider van BVNL. Dat heeft hij bekendgemaakt in een videoboodschap. Zijn partij haalde bij de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geen zetel. "Blijkbaar ben ik niet degene die door werkend Nederland en door onze mkb-ondernemers wordt gezien als de man die Nederland van het slot gaat halen."

23 uur geleden