
Yeşilgöz: niet altijd verband tussen aanslagen met explosieven
DEN HAAG (ANP) - Het lijkt erop dat de explosies bij woningen en bedrijfspanden niet per se verband houden met elkaar, zo blijkt volgens demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz uit onderzoeken die nu lopen. "We weten tot nu toe dat het niet allemaal zoveel verband met elkaar heeft", zei ze vrijdag. "Het wordt ook nagedaan. Het is een methode geworden", zo reageerde ze op nieuws van de NOS dat er dit jaar al zeker 250 aanslagen of pogingen zijn geweest om veelal zwaar vuurwerk te laten ontploffen.
Ondanks de toename van deze praktijken zitten "politie, justitie en burgemeesters er met alle capaciteit bovenop", zegt de minister. Ze wijst erop dat "er gelukkig mensen van de straat worden geplukt" en dat er "heel veel arrestaties zijn geweest de afgelopen tijd". Het neemt de dreiging hiervan niet meteen weg, maar ze gaat ervan uit dat er een goede aanpak komt. Op lokaal niveau zijn er speciale teams en ook wordt gekeken hoe op landelijk niveau kan worden bijgedragen, zegt ze.
De strijd tegen deze praktijken moet doorgaan totdat het ophoudt, vindt ze. "Het is vreselijk. Het zal maar in je straat gebeuren. Het zal maar bij je huis gebeuren." Dat het aantal incidenten hiermee alleen maar toeneemt, maakt haar niet wanhopig, maar het maakt haar naar eigen zeggen "strijdbaar".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens staatssecretaris Mariëlle Paul (basis- en voortgezet onderwijs) een politieke keuze om geen geld vrij te maken om te voldoen aan Europese normen voor de toegankelijkheid van scholen. In een debat zei ze dat daar geen geld voor is en op een vraag van Lisa Westerveld van GroenLinks-PvdA bevestigde Paul (VVD) dat ze wel middelen vrij kan maken, maar ervoor kiest dat niet te doen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basis- en voortgezet onderwijs) overweegt om de vrijstelling van de leerplicht in te trekken voor kinderen van wie de ouders vinden dat er geen scholen in de buurt zijn die bij hun levensopvatting passen. Nu het Openbaar Ministerie niet meer gaat handhaven op kinderen die zonder vrijstelling thuiszitten, denkt Paul aan het aanscherpen van de regels.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Fleur Agema is hard gebotst met de Tweede Kamer, omdat zij volgens de meeste partijen de "doorgeschoten commercialisering in de zorgsector" niet wil stoppen. Onder aanvoering van haar eigen partij PVV wil een meerderheid dat investeerders die uit zijn op snelle winsten worden verbannen uit de zorg. De Kamer heeft al meerdere moties aangenomen die het kabinet oproepen deze zogeheten private equity (PE) te verbieden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Compensatie voor woningcorporaties is voor NSC een "voorwaarde" om een huurbevriezing voor twee jaar te steunen. Dat heeft NSC-Kamerlid Merlien Welzijn gezegd in een debat over volkshuisvesting. Die compensatie moet er zo uitzien dat het doel blijft staan om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen, waarvan ongeveer een derde sociale huur, aldus Welzijn.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) belooft de Tweede Kamer over anderhalve week in een brief te informeren over verkeerde registraties van honderden namen van verdachten. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn daardoor mogelijk onschuldige burgers veroordeeld of hebben daders hun straf ontlopen. De NSC-bewindsman is "doordrongen van de ernst van de situatie" en belooft de Tweede Kamer hierover eind mei te informeren in een brief.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oorspronkelijke budget van 475 miljoen euro voor de verbouwing van het historische Binnenhof was "onrealistisch laag" in 2015. Dat oordeelt de Rekenkamer in de verantwoordingsstukken. De renovatie wordt naar verwachting nu vier keer duurder, ruim 2 miljard euro.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Mobilisation for the Environment (MOB) en Vereniging Leefmilieu zeggen op korte termijn veel nieuwe zaken te beginnen over de stikstofuitstoot van "megastallen, piekbelasters en PAS-melders". Ze hadden landbouwminister Femke Wiersma (BBB) voorgesteld om in gesprek te gaan over "realistische oplossingen", maar kregen geen reactie. Daarom zien ze "geen andere keuze" dan nog meer juridische procedures voeren. Daarvan hebben ze er al veel gewonnen.
21 uur geleden