Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: niet altijd verband tussen aanslagen met explosieven

Yeşilgöz: niet altijd verband tussen aanslagen met explosieven

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt erop dat de explosies bij woningen en bedrijfspanden niet per se verband houden met elkaar, zo blijkt volgens demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz uit onderzoeken die nu lopen. "We weten tot nu toe dat het niet allemaal zoveel verband met elkaar heeft", zei ze vrijdag. "Het wordt ook nagedaan. Het is een methode geworden", zo reageerde ze op nieuws van de NOS dat er dit jaar al zeker 250 aanslagen of pogingen zijn geweest om veelal zwaar vuurwerk te laten ontploffen.

Ondanks de toename van deze praktijken zitten "politie, justitie en burgemeesters er met alle capaciteit bovenop", zegt de minister. Ze wijst erop dat "er gelukkig mensen van de straat worden geplukt" en dat er "heel veel arrestaties zijn geweest de afgelopen tijd". Het neemt de dreiging hiervan niet meteen weg, maar ze gaat ervan uit dat er een goede aanpak komt. Op lokaal niveau zijn er speciale teams en ook wordt gekeken hoe op landelijk niveau kan worden bijgedragen, zegt ze.

De strijd tegen deze praktijken moet doorgaan totdat het ophoudt, vindt ze. "Het is vreselijk. Het zal maar in je straat gebeuren. Het zal maar bij je huis gebeuren." Dat het aantal incidenten hiermee alleen maar toeneemt, maakt haar niet wanhopig, maar het maakt haar naar eigen zeggen "strijdbaar".

Meer uit Politiek

Kamer: vertel vrouwen of ze dicht borstweefsel hebben

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.

7 uur geleden
Tielen: kabinet gaat nu niet meer investeren in vrouwengezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.

8 uur geleden
Hermans: geen zorgen over gasvoorraad, wel 'vinger aan de pols'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.

11 uur geleden
Paternotte opnieuw fractieleider D66, verwacht nu zwaardere klus

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.

18 uur geleden
VVD-fractie kiest zoals verwacht Brekelmans als voorzitter

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.

18 uur geleden
Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

1 dag geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

1 dag geleden