Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz na advies: geen reden voor vervolging collega Wiersma

Yeşilgöz na advies: geen reden voor vervolging collega Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Minister van Justitie Dilan Yeşilgöz geeft geen opdracht om een strafrechtelijk onderzoek in te stellen naar minister Dennis Wiersma voor Primair en Voortgezet Onderwijs. Procureur-Generaal (PG) bij de Hoge Raad Edwin Bleichrodt heeft gekeken naar de aangifte die tegen Wiersma was gedaan, en ziet geen aanknopingspunten voor vervolging. Het is nu aan de Tweede Kamer.

Begin december deden acht moslimorganisaties waarbij honderden moskeeën en islamitische organisaties zijn aangesloten aangifte tegen Wiersma. Zij stelden dat de minister met beleid was gekomen dat inging tegen de grondwet. Volgens PG Bleichrodt is dat echter niet gebleken. "De uitlatingen van de minister vallen volgens de PG onder de reikwijdte van de vrijheid van meningsuiting en zijn niet strafbaar."

Nu de PG geen reden ziet om vervolging in te stellen, vindt minister Yeşilgöz dat ook niet nodig. De Tweede Kamer kan echter een ander besluit nemen, en Bleichrodt daar alsnog opdracht voor geven. Dat is zo geregeld in de grondwet. De Procureur-Generaal bij de Hoge Raad mag niet op eigen houtje vervolging instellen.

Meer uit Politiek

BBB zal bezuinigingen op zorg niet steunen, zegt Van der Plas

DEN HAAG (ANP) - Het toekomstige kabinet hoeft niet te rekenen op steun van BBB om bezuinigingen op de gezondheidszorg aan een meerderheid te helpen. "Wij willen geen bezuinigingen op de zorg", zei partijleider Caroline van der Plas voor aanvang van een gesprek met de partijen aan de formatietafel.

1 dag geleden
De Vos heeft 'hard hoofd' in overeenstemming met beoogde coalitie

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie zal plannen van de coalitie steunen die op één lijn liggen met het partijprogramma, zei FVD-leider Lidewij de Vos voor haar gesprek met D66, VVD, CDA en informateur Rianne Letschert. Of dat voor veel plannen geldt? "Daar heb ik een hard hoofd in."

1 dag geleden
Staatssecretaris en Kamerleden vol afschuw over jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden en staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) zijn vol afschuw over de ongeregeldheden in het land tijdens de jaarwisseling, bleek dinsdagmiddag bij het wekelijkse vragenuur. Hulpverleners werden "geconfronteerd door sneue, zielige, kleine - voornamelijk - mannetjes", stelde Rutte.

1 dag geleden
Van Weel: onderzoeken mogelijkheden weren omstreden prediker

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Utrecht, de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) onderzoeken mogelijkheden om de omstreden islamitische prediker Mohamed Baajour uit Nederland te weren. Op 20 januari spreekt de Amerikaan in een Utrechtse moskee.

1 dag geleden
Coalitie moet 'niet te snel' op steun JA21 rekenen, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - Het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA moet "niet te snel op steun van JA21 rekenen", zei partijleider Joost Eerdmans voorafgaand aan zijn gesprek met de drie partijleiders en informateur Rianne Letschert. "Ze kunnen wel op ons rekenen wat betreft een open mind. We kijken gewoon constructief naar voorstellen in de toekomst." En later verzekerde hij: "Er hoeft ook niemand een motie van wantrouwen te verwachten van JA21."

1 dag geleden
Bikker wil constructief naar plannen minderheidskabinet kijken

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker gaat constructief naar plannen van een mogelijk minderheidskabinet kijken. Voorafgaand aan de stemmingen in de Tweede Kamer zei ze dinsdag dat haar partij elk plan apart wil beoordelen.

1 dag geleden
50PLUS 'ziet kansen' voor samenwerking met D66, VVD en CDA

DEN HAAG (ANP) - Jan Struijs ziet kansen voor zijn partij 50PLUS om "wat voor elkaar te krijgen" in een samenwerking met D66, VVD en CDA. Die drie partijen willen een minderheidskabinet gaan vormen en hebben daarbij steun van andere partijen nodig. Struijs staat daar welwillend tegenover. "Die twee zetels kunnen soms cruciaal zijn", zei hij na zijn gesprek met de andere drie partijleiders en informateur Rianne Letschert.

1 dag geleden