Yeşilgöz: minder woningbouw door huurbevriezing nog onzeker
DEN HAAG (ANP) - De VVD is nog niet overtuigd dat woningcorporaties minder woningen kunnen bouwen door het plan om de sociale huren twee jaar te bevriezen. Ook partijleider Dilan Yeşilgöz wil niet dat de huurbevriezing ten koste gaat van woningbouw, zei ze dinsdag. Maar ze gaat niet mee in de waarschuwing dat corporaties niet genoeg worden gecompenseerd voor huurinkomsten die ze mislopen.
De coalitie heeft in de voorjaarsnota 1,1 miljard euro opzijgezet om woningcorporaties te compenseren. Volgens woningmarktconsultant Capital Value voorkomt dat bedrag niet dat corporaties minder geld kunnen lenen om woningen te bouwen. Corporatiekoepel Aedes vreest dat tientallen miljarden euro's aan investeringscapaciteit "verdampt" en dat de bouw van 170.000 woningen daardoor niet doorgaat.
Yeşilgöz vindt het "super legitiem" dat de corporaties hierover in gesprek willen met woonminister Mona Keijzer (BBB). "Maar er is wel degelijk over nagedacht om te voorkomen dat het vastloopt."
"De huren bevriezen is niet een wens van de VVD", aldus Yeşilgöz. "Daarvoor moet u echt bij de PVV zijn."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - BBB is in zetels gehalveerd bij de verkiezingen en heeft daarom geen ambities om te regeren, verklaart partijleider Caroline van der Plas nadat ze heeft gesproken met verkenner Wouter Koolmees. Verder heeft ze aangegeven dat een "centrumrechtse coalitie goed zou passen" na de verkiezingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) wil andere partijen via de verkenner vragen om de PVV niet langer uit te sluiten als mogelijke coalitiepartner. Dat zei Eerdmans voorafgaand aan zijn afspraak met verkenner Wouter Koolmees (D66). JA21 wil graag samenwerken met "partijen uit de groep PVV, D66, VVD, CDA, BBB of SGP" in een 'centrumrechtse' coalitie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat alle partijen zich "constructief" moeten opstellen in de kabinetsformatie. Dat zei hij voordat zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees (D66) begon. Verder hield hij zich grotendeels op de vlakte.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA wil "heel graag bijdragen om Nederland weer vooruit te helpen" en dat kan "vanuit de coalitie, kan ook vanuit de oppositie", zo bleef hij woensdag herhalen voorafgaand aan het gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Daarbij benoemde hij ook "geen blokkades vooraf" te hebben. De nieuwe linkse partijleider lijkt zich daarmee af te zetten tegen Dilan Yeşilgöz van de VVD, die een coalitie met GroenLinks-PvdA uitsluit.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) brengt woensdag, donderdag en vrijdag een bezoek aan Israël en de Palestijnse gebieden. Hij zal een bezoek brengen aan Ramallah in de Westelijke Jordaanoever, maar gaat volgens zijn woordvoerder niet naar Gaza. Op zijn agenda staan ontmoetingen met zijn Israëlische en Palestijnse ambtsgenoten, de Israëlische president Isaac Herzog en Mohammad Mustafa, de premier van de Palestijnse Autoriteit.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD wil een kabinet met GroenLinks-PvdA ook niet gedogen. VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft verkenner Wouter Koolmees woensdag laten weten voor een "centrumrechts" kabinet te willen gaan, zonder meerderheid in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV wil deel uitmaken van de regering, herhaalde partijleider Geert Wilders woensdag na afloop van zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Daarbij sluit hij geen partijen uit. "We kijken of het mogelijk is om stevig asiel- en migratiebeleid te voeren, dat is ons criterium."
9 uur geleden