Yeşilgöz heeft 'geen enkele spijt' van steun aan kabinet met PVV
DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz heeft "geen enkele spijt" dat haar VVD het kabinet met de PVV heeft gesteund, zei ze in het debat over de kabinetsval. "Omdat dit mijn enige kans was om beleid voor elkaar te krijgen waar GroenLinks-PvdA nooit voor te vinden zal zijn." Daarbij noemde ze onder meer het inperken van migratie, niet nivelleren en investeren in defensie.
GroenLinks-PvdA-voorman Frans Timmermans vergeleek PVV-leider Geert Wilders met een pyromaan. "Yeşilgöz zet de deur open voor de pyromaan, haalt hem naar binnen en komt nu klagen dat hij de boel in de fik heeft gestoken." Dat Yeşilgöz regeringsdeelname met de PVV in de verkiezingscampagne niet uitsloot, heeft volgens hem bijgedragen aan Wilders' winst.
Wat de coalitie op papier had afgesproken, was "precies waar de kiezer thuis op zat te wachten", wierp Yeşilgöz tegen. "Dat is ook de reden waarom ik zo pissig was gisteren: dat we het vervolgens niet hebben kunnen afmaken."
Sinds de kabinetsval heeft Yeşilgöz in allerlei media de verantwoordelijkheid hiervoor bij Wilders gelegd. Dat betoog herhaalde ze in het debat. "Geert Wilders laat Nederland in de steek", zei ze. Over de asielplannen waarvoor Wilders steun eiste, was iedereen het volgens Yeşilgöz eens.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken "betreurt het" dat Israël een medewerker van de ambassade in Israël en een van de vertegenwoordiging in Ramallah het land uitzet. Zij werkten als waarnemers in het internationaal steuncentrum voor Gaza in Kiryat Gat. De CDA-minister zegt het besluit uiteindelijk wel te respecteren. "Uiteraard verandert er ook niets aan ons besluit om producten uit illegale nederzettingen te weren."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig griffier van de Tweede Kamer Simone Roos wilde tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona weinig kwijt over de vermeende strijd met Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib over de corona-aanpak van de Tweede Kamer. Arib zei eerder tijdens haar verhoor dat sprake was van een strijd tussen het ambtelijk apparaat en de politiek.
1 dag geleden