Yeşilgöz en Omtzigt kibbelen over erfenis Rutte en doorrekeningen
DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt (NSC) en Dilan Yeşilgöz (VVD) kibbelen op het sociale medium X. Omtzigt zegt dat mensen met middeninkomens het moeilijk hebben gekregen onder vertrekkend VVD-premier Mark Rutte. Yeşilgöz sneert dat het populaire Kamerlid zijn kans had moeten pakken om hierover in gesprek te gaan bij het RTL-debat zondag.
"Ben wel heel benieuwd naar je analyse hoe dit gekomen is. Is dit wellicht de afgelopen dertien jaar (met een VVD-premier) gebeurd?" reageert Omtzigt op een filmpje van de VVD waarin Yeşilgöz zegt dat veel mensen met middeninkomens financieel in de knel zitten.
"Beste Pieter, dit is waar het RTL-debat gisteren over ging en waar je schitterde door afwezigheid", vuurt de VVD-voorvrouw terug. "Neem je premierskandidaat en je plussen en minnen-lijstje mee en laten we praten over onderbouwde en doorgerekende plannen om dit samen te fiksen."
BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is niet zo onder de indruk van de woordenwisseling. "Bel elkaar gewoon ff", twittert ze.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
11 uur geleden