Yeşilgöz bij VVD-congres: liberalisme zal populisme verslaan
DEN BOSCH (ANP) - Het liberalisme zal het populisme uiteindelijk verslaan, verzekerde VVD-leider Dilan Yeşilgöz haar partijgenoten zaterdag bij het congres van haar partij. "Ik ben ervan overtuigd dat wij liberalen, door onze drijfveren, onze actieve houding en ons grote verantwoordelijkheidsgevoel het enige antwoord zijn op het populisme", oreerde ze in de Brabanthallen in Den Bosch.
Aan de andere kant verdedigde ze de keuze om de politieke samenwerking aan te gaan met de populistische partij PVV. In het hoofdlijnenakkoord zitten afspraken "die wij als VVD nooit eerder konden maken" en daarmee "leveren wij dus voor onze kiezers", aldus Yeşilgöz.
De samenwerking in de "bijzondere coalitie" met de PVV, NSC en BBB verloopt "niet altijd gemakkelijk", gaf ze evenwel toe.
Veroorzaker
Na de overwinning van de PVV bij de verkiezingen van vorig jaar wezen verschillende opiniemakers en politieke tegenstanders naar de VVD als veroorzaker. Dilan Yeşilgöz maakte de radicaal-rechtse partij voor veel stemmers een optie door samenwerking met de PVV niet langer uit te sluiten, redeneerden zij. "U schrijft mij iets te veel macht toe. De kiezer heeft gesproken, dat is hoe democratie werkt", antwoordt de VVD-leider als hiernaar wordt gevraagd.
De suggestie dat de VVD de PVV juist groot maakt door samen in een coalitie te zitten, wijst Yeşilgöz van de hand. "Ik heb altijd gezegd: het maakt helemaal niet uit met wie je samenwerkt. Wij hebben ons nooit laten definiëren door partijen met wie we samenwerken", aldus de politica. "Daar staat het liberalisme te sterk voor en daar zijn wij als VVD'ers ook te zelfbewust voor."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.
1 dag geleden