Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz bij VVD-congres: liberalisme zal populisme verslaan

Yeşilgöz bij VVD-congres: liberalisme zal populisme verslaan

DEN BOSCH (ANP) - Het liberalisme zal het populisme uiteindelijk verslaan, verzekerde VVD-leider Dilan Yeşilgöz haar partijgenoten zaterdag bij het congres van haar partij. "Ik ben ervan overtuigd dat wij liberalen, door onze drijfveren, onze actieve houding en ons grote verantwoordelijkheidsgevoel het enige antwoord zijn op het populisme", oreerde ze in de Brabanthallen in Den Bosch.

Aan de andere kant verdedigde ze de keuze om de politieke samenwerking aan te gaan met de populistische partij PVV. In het hoofdlijnenakkoord zitten afspraken "die wij als VVD nooit eerder konden maken" en daarmee "leveren wij dus voor onze kiezers", aldus Yeşilgöz.

De samenwerking in de "bijzondere coalitie" met de PVV, NSC en BBB verloopt "niet altijd gemakkelijk", gaf ze evenwel toe.

Veroorzaker

Na de overwinning van de PVV bij de verkiezingen van vorig jaar wezen verschillende opiniemakers en politieke tegenstanders naar de VVD als veroorzaker. Dilan Yeşilgöz maakte de radicaal-rechtse partij voor veel stemmers een optie door samenwerking met de PVV niet langer uit te sluiten, redeneerden zij. "U schrijft mij iets te veel macht toe. De kiezer heeft gesproken, dat is hoe democratie werkt", antwoordt de VVD-leider als hiernaar wordt gevraagd.

De suggestie dat de VVD de PVV juist groot maakt door samen in een coalitie te zitten, wijst Yeşilgöz van de hand. "Ik heb altijd gezegd: het maakt helemaal niet uit met wie je samenwerkt. Wij hebben ons nooit laten definiëren door partijen met wie we samenwerken", aldus de politica. "Daar staat het liberalisme te sterk voor en daar zijn wij als VVD'ers ook te zelfbewust voor."

Meer uit Politiek

De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

23 uur geleden
Ministers vinden autoluwte door hoge energieprijzen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".

1 dag geleden
Yeşilgöz noemt verklaring over Hormuz duidelijk signaal aan Iran

DEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

1 dag geleden
D66 kritisch op Heinen, die tegenvaller liet vallen in interview

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Vijlbrief: situatie rond WIA alarmerend, ingrijpen onvermijdelijk

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.

1 dag geleden
Van den Brink ziet nog geen probleem na winst partijen tegen azc

DEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."

1 dag geleden
Bijna alle partijen claimen winst na gemeenteraadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.

1 dag geleden