Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: bezig met schade Limburg, maar niet alles wordt vergoed

Yeşilgöz: bezig met schade Limburg, maar niet alles wordt vergoed

DEN HAAG (ANP) - Er wordt gewerkt aan een eerlijkere vergoeding van de schade die is ontstaan door de wateroverlast in Limburg. Dat zegt het ministerie van Justitie en Veiligheid in reactie op klachten over de schadeafhandeling die drie Zuid-Limburgse gemeenten uitten tegenover EenVandaag. Toch zal volgens minister Dilan Yeşilgöz niet alle schade vergoed worden.

De burgemeesters van Valkenburg aan de Geul, Meersen en Gulpen-Wittem zijn volgens EenVandaag niet te spreken over de schadeafhandeling. Niet alle schade bleek door verzekeraars gedekt te worden. De overheid heeft dan wel regelingen om bij te springen, maar die komen volgens de burgemeesters te traag op gang en keren bovendien vaak niet uit. Ze verwijzen naar uitspraken van Yeşilgöz' voorganger Ferd Grapperhaus dat de overheid ruimhartig zou zijn in de tegemoetkoming.

"Ik begrijp dat er bij particulieren onvrede is over de vergoeding van de schade", aldus Yeşilgöz. Ze verwijst naar de verschillende regelingen die al zijn opgetuigd. Op basis van de Wet Tegemoetkoming Schade bij Rampen (Wts) kunnen mensen schade vergoed krijgen die ze niet hadden kunnen verzekeren. Voor een deel van de schade die wel verzekerd had kunnen worden, is een coulanceregeling in het leven geroepen.

Tegemoetkoming

De minister erkent dat met de regelingen niet alle kosten gedekt worden. "Het is een tegemoetkoming. Ook komen niet alle kostenposten voor vergoeding in aanmerking." Ze zegt "voor de zomer" weer een brief aan de Kamer te sturen over de schadeafhandeling. Rond die tijd hopen ook het ministerie van Economische Zaken en de provincie Limburg met een gezamenlijke maatwerkregeling voor getroffen ondernemers te komen.

De schadevergoedingen volgens de Wts worden afgehandeld door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Die erkende dinsdag dat daarbij fouten zijn gemaakt. "Ongelukkigerwijs zijn gelijke gevallen niet altijd gelijk behandeld bij de afhandeling van aanvragen", aldus de dienst in een verklaring. De RVO heeft toegezegd dat recht te zetten.

Het Verbond van Verzekeraars laat weten dat verzekeraars tot februari zo'n 90 procent van de particuliere schades en circa 70 procent van de zakelijke schades volledig hebben afgehandeld. Door de gevolgen van het coronavirus, schaarste in de bouwbranche en de complexiteit van de schades duurt het proces langer, zegt een woordvoerster.

"Inmiddels is de meerderheid van de particuliere en zakelijke gebouwen en inboedel verzekerd voor lokale overstroming, waarbij het niet uitmaakt waar de neerslag precies is gevallen", meldt het Verbond van Verzekeraars ook.

Meer uit Binnenland

Cornald Maas heeft 'kwaadaardige vorm van chronische kanker'

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas heeft een "kwaadaardige vorm van chronische kanker". Dat vertelt de 62-jarige songfestivalcommentator zaterdag in een uitgebreid interview met het AD.

31 minuten geleden
Spookrijder bij Duiven onder invloed, vier gewonden bij ongeval

DUIVEN (ANP) - Een spookrijder die vrijdagavond bij het Gelderse Duiven op de A12 een verkeersongeluk veroorzaakte, verkeerde onder invloed van alcohol en drugs. Dat blijkt volgens de politie uit de eerste testen. Bij het ongeval vielen vier gewonden, onder wie de spookrijder zelf die naar het ziekenhuis is gebracht. Het is een 53-jarige man uit Didam. De man heeft vermoedelijk enkele kilometers op de verkeerde weghelft gereden.

31 minuten geleden
Schoof begonnen aan rondreis in Caribisch deel koninkrijk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof is begonnen aan zijn vijfdaagse rondreis langs het Caribische deel van het Nederlandse koninkrijk. Deze zaterdag begint hij met een bezoek aan Bonaire, waar de premier volgens zijn ministerie "diverse gesprekken voert en zich verdiept in de historie en de natuur".

1 uur geleden
Kermis Hoogland dicht nadat agenten met stenen werden bekogeld

HOOGLAND (ANP) - De politie heeft vrijdagavond tijdelijk de kermis in het Utrechtse Hoogland gesloten. De politie greep in toen het onrustig werd op het terrein aan de Hamseweg. Daarop richtten de aanwezigen zich tegen de agenten, die met verschillende voorwerpen, waaronder stenen, werden bekogeld.

1 uur geleden
LAKS ontvangt 21.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.

14 uur geleden
Wegwerk aan A12 begonnen, drukke verkeersader negen dagen dicht

UTRECHT (ANP) - De snelweg A12 tussen Veenendaal en Utrecht is sinds vrijdagavond dicht voor al het verkeer in de richting van Utrecht door werkzaamheden. Over een lengte van dertig kilometer krijgt de weg stiller asfalt, nieuwe verlichting, verbeterde vangrails en ook worden borden onderhouden. De werkzaamheden duren tot 19 mei 05.00 uur.

14 uur geleden
Startschot maanden van wegwerkzaamheden rond Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Vrijdagavond om 22.00 uur begint een reeks van werkzaamheden op de wegen rond Amsterdam. Ook zijn er evenementen in en rondom de hoofdstad en werkzaamheden op het spoor. Rijkswaterstaat waarschuwt dat het verkeer er tot en met oktober flinke hinder van zal ondervinden.

15 uur geleden