Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz betreurt het dat boa's religieuze uitingen mogen dragen

Yeşilgöz betreurt het dat boa's religieuze uitingen mogen dragen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz vindt het "jammer" dat sommige steden toestaan dat buitengewone opsporingsambtenaren (boa's) hun werk doen met zichtbaar religieuze of levensbeschouwelijke uitingen. Amsterdam en Den Haag gaan dat binnenkort mogelijk maken en in enkele andere steden zoals Arnhem en Tilburg mag dit al. Ze heeft er "kennis van genomen en het staat ze vrij om dit te doen", want boa's zijn in dienst van gemeenten.

Er bestaat een landelijke richtlijn voor boa's die aangeeft dat neutraliteit gewenst is voor een gemeentelijke handhaver of toezichthouder, maar die is niet dwingend. De bewindsvrouw zou er "niet op tegen zijn" dat de richtlijn dwingender wordt, maar dat is aan een nieuwe minister, zei ze voorafgaand aan de ministerraad.

De minister gaat over de politie maar heeft niets te vertellen over de boa's. "Het gaat uiteindelijk om de neutraliteit waarvan we allemaal willen dat boa's en ook de politie die uitstralen". Het is volgens haar ook niet goed dat het beleid straks in elke gemeente weer anders is. Ze wees erop dat de roep om een landelijke richtlijn juist vanuit de boa's zelf kwam. "Maar ik zou eigenlijk willen dat we uit deze discussie stappen en mensen hun werk laten doen in een uniform dat neutraal is."

Meer uit Politiek

Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

5 minuten geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

3 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

3 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

4 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

4 uur geleden
PVV geeft, na eigen asieldraai, D66 schuld van sneuvelen asielwet

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft D66 de schuld dat de asielnoodmaatregelenwet dinsdag geen meerderheid kreeg in de Eerste Kamer. Die wet sneuvelde, omdat een aanpassing die hulp aan illegalen niet langer strafbaar maakt het ook niet haalde. Die was nodig voor het CDA en de SGP om de wet aan een meerderheid te helpen.

4 uur geleden
Van den Brink: wegstemmen asielwetten 'gemiste kans'

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt het "een gemiste kans" dat de Eerste Kamer de asielnoodmaatregelenwet van zijn voorganger Marjolein Faber (PVV) heeft weggestemd. Hij wil zo snel mogelijk met alternatieve routes komen om een aantal maatregelen die daardoor niet doorgaan, alsnog bij wet te regelen.

4 uur geleden