Yeşilgöz baalt van 'puinzooi' bij Ajax
DEN HAAG (ANP) - "Een puinzooi", zo noemt demissionair justitieminister en VVD-leider Dilan Yeşilgöz de situatie bij haar favoriete voetbalclub Ajax. "Dat is het meest parlementaire taalgebruik dat ik daarop kan verzinnen. Ik zou liever andere woorden gebruiken."
Ajax is weggezakt in een diepe bestuurlijke crisis na de plotselinge schorsing van directeur Alex Kroes, die beticht wordt van handel met voorkennis in aandelen in de Amsterdamse club. De echtgenoot van Yeşilgöz, René Zegerius, zit in de bestuursraad van Ajax, die bijna driekwart van de aandelen bezit en daarmee een doorslaggevende stem heeft in de vergadering van aandeelhouders.
De sportieve malaise bereikte zondag een nieuw dieptepunt. Ajax leed in de Kuip een recordnederlaag (6-0) tegen aartsrivaal Feyenoord en zakte weg naar de zesde plaats in de Eredivisie. Yeşilgöz en haar man zagen de bui hangen en keken niet naar de wedstrijd, bekent zij. "We zijn een rondje gaan lopen met de hond."
Yeşilgöz waagt zich niet aan antwoorden op de vraag hoe het nu verder moet bij Ajax. Zij heeft naar eigen zeggen al genoeg aan haar eigen agenda als minister en onderhandelaar bij de kabinetsformatie. "Ik hoop gewoon dat we snel weer wat wedstrijden gaan winnen en dat de rust terugkeert."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen waar speciaal onderwijs wordt gegeven blijven bestaan. Dat meldt staatssecretaris Judith Tielen (OCW, VVD) in reactie op een enquête van de Algemene Onderwijsbond, waarin naar voren kwam dat meer dan de helft van de leraren negatief is over het samenvoegen van regulier en speciaal onderwijs. Volgens de bewindsvrouw blijkt uit de enquête dat er een misverstand bestaat over hoe ver het kabinet wil gaan qua samenvoeging van onderwijstypes.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower, die vorige week zei dat Palestijnse vluchtelingen die vanuit Griekenland zijn gekomen "met maximaal geweld" moeten worden tegengehouden bij de grens, moet voor premier Rob Jetten (D66) steviger afstand nemen van die uitspraken. Markuszower nuanceerde zijn oproep tot geweld, maar bleef achter de strekking staan. Tot die tijd zal Markuszower, die samen met andere PVV-afsplitsers zeven zetels heeft in de Tweede Kamer, niet "vooraan in de rij staan om als partner mee samen te werken".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen.
1 dag geleden