Yeşilgöz baalt van 'puinzooi' bij Ajax
DEN HAAG (ANP) - "Een puinzooi", zo noemt demissionair justitieminister en VVD-leider Dilan Yeşilgöz de situatie bij haar favoriete voetbalclub Ajax. "Dat is het meest parlementaire taalgebruik dat ik daarop kan verzinnen. Ik zou liever andere woorden gebruiken."
Ajax is weggezakt in een diepe bestuurlijke crisis na de plotselinge schorsing van directeur Alex Kroes, die beticht wordt van handel met voorkennis in aandelen in de Amsterdamse club. De echtgenoot van Yeşilgöz, René Zegerius, zit in de bestuursraad van Ajax, die bijna driekwart van de aandelen bezit en daarmee een doorslaggevende stem heeft in de vergadering van aandeelhouders.
De sportieve malaise bereikte zondag een nieuw dieptepunt. Ajax leed in de Kuip een recordnederlaag (6-0) tegen aartsrivaal Feyenoord en zakte weg naar de zesde plaats in de Eredivisie. Yeşilgöz en haar man zagen de bui hangen en keken niet naar de wedstrijd, bekent zij. "We zijn een rondje gaan lopen met de hond."
Yeşilgöz waagt zich niet aan antwoorden op de vraag hoe het nu verder moet bij Ajax. Zij heeft naar eigen zeggen al genoeg aan haar eigen agenda als minister en onderhandelaar bij de kabinetsformatie. "Ik hoop gewoon dat we snel weer wat wedstrijden gaan winnen en dat de rust terugkeert."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De reisadviezen voor verschillende landen in het Midden-Oosten zijn aangescherpt. Dat komt omdat de veiligheidssituatie daar is verslechterd, aldus het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. "De situatie in het Midden-Oosten blijft onvoorspelbaar."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.
5 dagen geleden