Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yeşilgöz: andere landen moeten klimaatambitie verhogen

Yeşilgöz: andere landen moeten klimaatambitie verhogen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe IPCC-rapport over het klimaat "maakt nog eens extra duidelijk dat we de komende decennia de uitstoot van broeikasgassen sterk moeten verminderen". Dat zegt staatssecretaris Dilan Yeşilgöz-Zegerius van Klimaat en Energie. Ze vindt dat andere landen scherpere klimaatdoelen moeten stellen.

Volgens haar heeft de Europese Unie om die reden de klimaatdoelen bijgesteld en gaat het er nu om "dat ook andere landen hun ambitie" verhogen. Dat zal de Nederlandse inzet worden tijdens de klimaattop in Glasgow, later dit jaar. Ze doelt daarmee op landen die "nog geen of te weinig maatregelen nemen", laat een woordvoerder desgevraagd weten. Concrete landen wil het ministerie niet noemen.

"In eigen land doen we ons uiterste best om onze nationale klimaatdoelen ook te halen", zegt de staatssecretaris in haar verklaring. Er wordt gewerkt aan extra maatregelen. Die worden volgens het ministerie uiterlijk dit najaar aan de Tweede Kamer gestuurd voor de behandeling van de Klimaatnota.

In oktober waarschuwde het Planbureau voor de Leefomgeving nog dat het doel om in 2030 49 procent minder broeikasgassen uit te stoten ten opzichte van 1990 niet gehaald dreigde te worden. De EU wil naar 55 procent reductie in 2030.

Meer uit Binnenland

Geschenkwoningen Watersnoodramp krijgen status van rijksmonument

OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.

4 uur geleden
The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

5 uur geleden
Onvoldoende jeugdzorg in woonpand Heerhugowaard waar explosie was

HEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.

5 uur geleden
Noodpakket Sinterklaasjournaal een kwart miljoen keer besteld

HILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.

5 uur geleden
Rechter doet over twee weken uitspraak over PAS-melders

ZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.

5 uur geleden
Nieuwe verdachte vast na dood 24-jarige vrouw in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.

5 uur geleden
Universiteit Tilburg niet tevreden over Israëlische partner

TILBURG (ANP) - De universiteit in Tilburg wil dat de Hebrew University in Israël, waarmee ze samenwerkt, meer doet voor "een rechtvaardige en blijvende vrede" in het Midden-Oosten. De Israëlische instelling zou zich ook meer moeten inzetten voor wederopbouw van Palestijnse universiteiten en tegen "verkeerde inmenging" van het Israëlische leger.

6 uur geleden