Yeşilgöz: Amsterdamse politie blijft nodig voor taken rond asiel
DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie kan er vooralsnog weinig aan doen dat de Amsterdamse politie mensen moet inzetten voor de screening van asielzoekers. "Dat is voorlopig de situatie waar we in zitten", aldus de bewindsvrouw. Volgens Yesilgöz zijn er nu eenmaal niet genoeg politiemensen beschikbaar om alle taken te kunnen uitvoeren en moeten dus keuzes gemaakt worden.
De Amsterdamse politiechef Frank Paauw heeft in een brief aan de burgemeesters in de regio gewaarschuwd dat "overlastgevende en/of criminele vreemdelingen uit veilige landen" vaker "vrij spel" krijgen doordat er minder politiemensen beschikbaar zijn. Bovendien gaan de politiemensen zelf gebukt onder de te grote werkdruk. Minister Yeşilgöz noemt zijn waarschuwing "zeer zorgelijk", en zegt de signalen te begrijpen.
Yeşilgöz zegt het tekort aan politiemensen door de lange opleiding ook niet zomaar op te lossen is. "De komende twee jaar wordt het gewoon zwaar voor de politie", aldus de bewindsvrouw.
Dat betekent dat kwesties die urgent de aandacht opeisen, zoals de screening van asielzoekers waarvoor Amsterdamse politiemensen ingezet worden, ten koste gaan van de taken waar zij eerder mee bezig waren. "Dan is helaas het effect dat het elders minder is. Ik zou graag willen dat we dat snel weer in balans krijgen. Want we willen dat de politie vooral bezig is, ook in Amsterdam, om de boel daar veilig te houden."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.
17 uur geleden