Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yellen ziet geen basis voor onderzoek overname Twitter door Musk

Yellen ziet geen basis voor onderzoek overname Twitter door Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen ziet "geen basis" om een onderzoek te beginnen naar de overname van Twitter door Elon Musk. Dat zei Yellen tegen nieuwszender CBS. Yellen is als minister van Financiën namelijk voorzitter van een commissie die toezicht houdt op buitenlandse betrokkenheid bij overnames in de Verenigde Staten. Een van de aandeelhouders van Twitter na de overname door Musk is de steenrijke Saudische prins Alwaleed bin Talal.

Yellen zei tegen CBS niet op de hoogte te zijn van eventuele problemen door de buitenlandse financiering bij de overname van het socialmediabedrijf. Ook het Qatarese staatsinvesteringsfonds en cryptobedrijf Binance, dat in handen is van een Chinese staatsburger, hebben geholpen met de deal. In Washington zijn er zorgen ontstaan dat buitenlandse investeerders via Twitter invloed kunnen uitoefenen op de publieke opinie en zo een risico voor de nationale veiligheid kunnen vormen.

Eerder werd al gemeld dat de Amerikaanse regering ook andere activiteiten van Musk aan een veiligheidscheck zou kunnen onderwerpen, waaronder de satellietdienst Starlink, onderdeel van ruimtevaartbedrijf SpaceX. Een Amerikaanse senator heeft geopperd dat Musk ook onder druk gezet kan worden door China omdat Tesla een grote fabriek heeft bij de Chinese stad Shanghai.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

4 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

5 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

5 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

6 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

7 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

8 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

8 uur geleden