Yellen ziet geen basis voor onderzoek overname Twitter door Musk
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen ziet "geen basis" om een onderzoek te beginnen naar de overname van Twitter door Elon Musk. Dat zei Yellen tegen nieuwszender CBS. Yellen is als minister van Financiën namelijk voorzitter van een commissie die toezicht houdt op buitenlandse betrokkenheid bij overnames in de Verenigde Staten. Een van de aandeelhouders van Twitter na de overname door Musk is de steenrijke Saudische prins Alwaleed bin Talal.
Yellen zei tegen CBS niet op de hoogte te zijn van eventuele problemen door de buitenlandse financiering bij de overname van het socialmediabedrijf. Ook het Qatarese staatsinvesteringsfonds en cryptobedrijf Binance, dat in handen is van een Chinese staatsburger, hebben geholpen met de deal. In Washington zijn er zorgen ontstaan dat buitenlandse investeerders via Twitter invloed kunnen uitoefenen op de publieke opinie en zo een risico voor de nationale veiligheid kunnen vormen.
Eerder werd al gemeld dat de Amerikaanse regering ook andere activiteiten van Musk aan een veiligheidscheck zou kunnen onderwerpen, waaronder de satellietdienst Starlink, onderdeel van ruimtevaartbedrijf SpaceX. Een Amerikaanse senator heeft geopperd dat Musk ook onder druk gezet kan worden door China omdat Tesla een grote fabriek heeft bij de Chinese stad Shanghai.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
6 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
8 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
10 uur geleden