Yellen: openhartige gesprekken met China over economische relatie
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen heeft "openhartige en productieve" gesprekken gevoerd met de Chinese vicepremier He Lifeng over de economische relatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat stelde het ministerie van Financiën in een verklaring. Yellen sprak de afgelopen dagen met He in San Francisco in aanloop naar de top van de Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC) in die stad.
Volgens het ministerie is onder meer afgesproken de communicatie tussen beide landen te verbeteren om zo aan oplossingen voor onderlinge geschillen te werken. Ook heeft Yellen tegen de vicepremier gezegd dat de VS niet willen "ontkoppelen" van China op economisch gebied. De afgelopen tijd zijn de spanningen tussen de twee economische grootmachten opgelopen, onder meer door de Amerikaanse exportbeperkingen op hoogwaardige chiptechnologie naar China en rond Taiwan dat Beijing als een afvallige provincie beschouwt.
Yellen benadrukte volgens de verklaring verder dat de VS een gezonde economische relatie zoeken met China die voordelig is voor beide landen. Ze wil volgend jaar een bezoek brengen aan China.
Volgende week woensdag zal president Joe Biden een ontmoeting hebben met zijn Chinese collega Xi Jinping op de APEC-bijeenkomst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
10 uur geleden