Yellen: Omikron kan leiden tot flinke problemen wereldeconomie
WASHINGTON (ANP) - De Omikron-variant van het coronavirus kan leiden tot aanzienlijke problemen voor de wereldeconomie, door bijvoorbeeld verdere verstoringen van leveringsketens. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gezegd op een conferentie die was georganiseerd door persbureau Reuters.
Volgens Yellen is er nog wel grote onzekerheid over de economische impact van Omikron, de variant die voor het eerst aan het licht kwam in zuidelijk Afrika. "Hopelijk is het niet iets dat de economische groei significant gaat afzwakken. Er is een hoop onduidelijkheid en we zijn dit nog steeds aan het evalueren."
Mogelijk kan door de verdere verstoringen in de logistieke ketens door Omikron de inflatie verder aangejaagd worden, aldus Yellen. Bedrijven krijgen daardoor met nog hogere kosten te maken die dan worden doorberekend aan afnemers. Maar het kan volgens haar ook zijn dat de economische groei juist vertraagt doordat de vraag wordt gedrukt, wat de inflatie kan helpen verlagen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
35 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
2 uur geleden