Yellen maant EU economie te blijven stimuleren
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen heeft er bij haar Europese collega’s op aangedrongen niet te vroeg de steunmaatregelen vanwege de pandemie los te laten en de economie te blijven stimuleren. Op bezoek bij de EU-ministers van Financiën in Brussel pleitte zij volgens staatssecretaris Hans Vijlbrief (Belastingen) ook voor nauwe samenwerking tussen de VS en de EU op verschillende beleidsterreinen.
Yellen was de eerste minister van Financiën van de VS in tien jaar tijd die persoonlijk naar een EU-ministerraad kwam. Het overleg duurde ruim twee uur en ging onder meer over maatregelen om de economieën te vergroenen en de agenda’s op elkaar af te stemmen. Vijlbrief noemde de discussie "spannend, leuk" in een "beetje emotionele sfeer".
Ook Eurocommissaris Paolo Gentiloni (Economische Zaken en Financiën) was zeer te spreken over de ontmoeting. "Van een winter van ongenoegen naar een zomer van tevredenheid", noemde hij de overgang van de verkilde transatlantische betrekkingen onder president Donald Trump naar een nieuwe relatie van samenwerking met de regering van Joe Biden.
Janet Yellen waarschuwde de EU wel voor de economische risico’s die op de loer liggen nu nieuwe varianten dreigen de samenleving weer op slot te draaien. Volgens haar moeten Europa en de Verenigde Staten ook in 2022 nog geld blijven pompen in de economie en moeten de regels rond de begrotingen flexibel zijn, om bij nieuwe crises snel te kunnen ingrijpen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Schoonmakers gaan deze week van maandag tot en met vrijdag staken op Schiphol, stations en andere plekken in Nederland, kondigt vakbond FNV aan. Daarmee protesteren ze tegen een cao die vakbond CNV en werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland hebben afgesloten. Ongeveer 10 procent van alle schoonmakers is lid van de grootste vakbond van Nederland, zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts.
14 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De benzineprijs aan de Duitse pomp is afgelopen weekend naar een record gestegen door de almaar verder stijgende olieprijzen. Ook de prijs van diesel in Duitsland nadert het oude recordniveau. Dat meldt automobilistenvereniging ADAC. Veel Nederlanders gaan tanken in Duitsland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een "beperkt aantal" klanten van Revolut is getroffen door een recente fraudepoging bij de onlinebank. Daarbij gebruikte een onbevoegde partij het e-mailadres van "een legitieme overheidsinstantie" om frauduleuze informatieverzoeken in te dienen. Dat bevestigt een woordvoerder van de onlinebank na onderzoek van BNR Nieuwsradio.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend van de medicijnen Wegovy en Ozempic, gaat zijn naam veranderen in Novo. Volgens het bedrijf moet dit de herkenbaarheid bij consumenten vergroten. Ook het bedrijfslogo met de stier wordt aangepast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
5 uur geleden