Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yellen: inflatie VS eind dit jaar in lijn met doelstelling Fed

Yellen: inflatie VS eind dit jaar in lijn met doelstelling Fed

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten zal tegen het einde van dit jaar op maandbasis in lijn zijn met de beoogde doelstelling van centralebankenkoepel Federal Reserve. Zelfs al is op jaarbasis dan nog sprake van een hoge inflatie. Die verwachting sprak de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen uit.

Volgens Yellen zal de inflatie op jaarbasis nog wel enige tijd hoog blijven, zo zei ze. De Fed mikt op een gemiddelde inflatie van 2 procent op jaarbasis. In juni werd het leven in de VS in doorsnee 4 procent duurder ten opzichte van een jaar eerder. De geldontwaarding steeg daarmee in het snelste tempo sinds 2008.

Yellen herhaalde het standpunt van de regering-Biden dat de inflatiegolf het gevolg is van knelpunten in de economie, zoals verstoringen in de leveringsketen en schaarste aan grondstoffen. De minister sprak andermaal de verwachting uit dat de hoge inflatie van tijdelijke aard zal zijn en in de nabije toekomst weer zal dalen tot normale niveaus.

Doordat het leven in de Verenigde Staten in rap tempo duurder wordt, kan het zijn dat de Fed besluit om sneller stimuleringsprogramma's af te bouwen en de rente te verhogen. Maar verschillende Fed-beleidsmakers gaven eerder ook al aan dat de hogere inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is.

Meer uit Financieel

VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

4 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

6 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

8 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

14 uur geleden
Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

18 uur geleden