Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Yellen: gezamenlijk verlagen tarieven VS en China tegen inflatie

Yellen: gezamenlijk verlagen tarieven VS en China tegen inflatie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als de Verenigde Staten en China over en weer de importheffingen zouden verlagen, zou dat de inflatie tegen kunnen gaan. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gezegd. Maar de VS zijn niet van plan om de onder de vorige president Donald Trump opgelegde heffingen eenzijdig te verlagen of af te schaffen. Yellen herhaalde dat de VS nog steeds verwachten dat China voor 200 miljard dollar (ruim 173 miljard euro) extra aan Amerikaanse goederen gaan kopen.

Onder Trump begonnen de VS een handelsoorlog met China die leidde tot een reeks importheffingen over en weer. Uiteindelijk werd er in februari vorig jaar een akkoord gesloten over het opheffen van een deel daarvan in ruil voor onder meer de extra afname door China van Amerikaanse producten.

Yellen benadrukt dat importheffingen vooral in het land dat ze moet betalen een prijsopdrijvend effect hebben. Die prijstoename wordt doorberekend aan consumenten en bedrijven. Heffingen op zaken waar vanwege het razendsnelle herstel van de economie na de coronacrisis veel vraag naar is, zoals staal en aluminium, zouden de inflatie kunnen laten dalen.

Het Amerikaans ministerie van Financiën ziet de huidige oplopende inflatie nog altijd als het gevolg van toeleveringsproblemen door grotere vraag dan aanbod van bepaalde goederen. In de tweede helft van volgend jaar zouden vraag en aanbod weer meer in evenwicht moeten komen en dan zou de inflatie ook moeten afnemen, zo is de verwachting in Washington.

Meer uit Financieel

Oliedienstverlener SBM Offshore gaat aandeelhouders flink belonen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.

14 minuten geleden
Philips schikt in Amerikaanse zaak over beademingsapparaat

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.

1 uur geleden
Verzekering bij aankoop tv vaak overbodig, zegt Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.

1 uur geleden
IMF roept VS op te streven naar wegnemen handelsbelemmeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.

2 uur geleden
Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

3 uur geleden
Amerikaanse industrie kampt met tekorten zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.

3 uur geleden
Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

10 uur geleden