Yellen: einde oorlog meest belangrijk voor wereldeconomie
BANGALORE (ANP/BLOOMBERG) - Een einde aan de oorlog in Oekraïne is het "meest belangrijk" voor de wereldeconomie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen op de G20-top in het Indiase Bangalore. Yellen herhaalde verder dat er meer financiële steun moet naar Oekraïne om het land te helpen met de Russische invasie.
"Deze oorlog heeft de meest verwoestende effecten in Oekraïne, maar door voedsel en energie als wapen in te zetten heeft Poetin ook opkomende landen geschaad en gezorgd voor wereldwijde economische tegenwind die elk land heeft geraakt", aldus Yellen op de top voor ministers van de G20-landen. Het is deze vrijdag precies een jaar geleden dat de oorlog in Oekraïne begon.
De G20-top wordt ook bijgewoond door functionarissen uit Rusland. Yellen zei dat zij medeplichtig zijn aan de oorlogsmisdaden die Rusland pleegt in Oekraïne. "Ze dragen verantwoordelijkheid voor de levens die worden ontnomen in Oekraïne en de schade die in de wereld wordt aangericht."
Economische sancties
Yellen had eerder al gezegd dat wordt gewerkt aan meer steun voor Oekraïne van het Westen en dat er meer economische sancties tegen Rusland moeten komen. Volgens haar hebben die sancties een grote impact op de Russische economie.
De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire verklaarde op de G20-top dat Europa werkt aan een nieuwe golf van sancties tegen Rusland. "Die sancties worden meer en meer efficiënt en effectief", aldus Le Maire.
Meer uit Financieel
CINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.
16 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op het Damrak, is dinsdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Vooral de chipbedrijven waren flink in trek in Amsterdam, geholpen door beter dan verwachte bedrijfsresultaten van een aantal techbedrijven in de Verenigde Staten. Ook de verdere daling van de olieprijzen gaf de beurshandel steun.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer, die in de afgelopen jaren miljarden verdiende aan zijn coronamiddelen, ziet de financiële resultaten nu verslechteren. Het concern leed een nettoverlies in het tweede kwartaal van 248 miljoen dollar, vergeleken met een nettowinst van bijna 3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar, werd dinsdag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.
5 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.
6 uur geleden