Yates wint voor Almeida in zevende etappe Ronde van Zwitserland
VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - De Brit Adam Yates en de Portugees João Almeida hebben de overmacht van UAE Team Emirates in de Ronde van Zwitserland nog maar eens aangetoond. De twee renners kwamen in de zevende etappe na een lange beklimming samen over de finish in Villars-sur-Ollon. Yates was net iets eerder en boekte zijn tweede ritzege. Wilco Kelderman kwam achter de Amerikaan Matthew Riccitello als vierde over de streep.
Yates won eerder al de vijfde etappe en eindigde als tweede in de ingekorte zesde rit, waarin ploeggenoot Almeida de beste was.
Johannes Staune-Mittet begon als koploper aan de laatste beklimming van de Col de la Croix, waarbij de renners niet meer tot de top hoefden omdat de finishlijn was getrokken in Villars-sur-Ollon. De Noor van Visma - Lease a Bike werd ingehaald door de Oostenrijker Felix Gall, maar de klassementsfavorieten zaten daar ook vlak achter. Almeida leidde het groepje klassementsrenners, waarbij Kelderman in de slotfase moest lossen. Ook Riccitello kon het tempo van de Portugees en de Brit niet meer volhouden, waardoor de twee ploeggenoten alleen overbleven.
Bernal
Met de afsluitende tijdrit van 15,7 kilometer van zondag te gaan heeft Yates een voorsprong van 31 seconden op Almeida. De Colombiaan Egan Bernal staat derde op 1.51 minuut. Kelderman staat op bijna 5 minuten tiende.
Yates prees in het flashinterview na afloop zijn ploeggenoot Almeida die hem de etappezege schonk. "Hij is een geweldige kerel. Hij heeft zo'n goede vorm, hij had hier makkelijk zelf kunnen winnen. Morgen in de tijdrit pakt hij zeker een minuut op me. Hij is zo sterk, als hij alleen rijdt morgen, gaat hij hier omhoog vliegen."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
8 uur geleden