Yates wint voor Almeida in zevende etappe Ronde van Zwitserland
VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - De Brit Adam Yates en de Portugees João Almeida hebben de overmacht van UAE Team Emirates in de Ronde van Zwitserland nog maar eens aangetoond. De twee renners kwamen in de zevende etappe na een lange beklimming samen over de finish in Villars-sur-Ollon. Yates was net iets eerder en boekte zijn tweede ritzege. Wilco Kelderman kwam achter de Amerikaan Matthew Riccitello als vierde over de streep.
Yates won eerder al de vijfde etappe en eindigde als tweede in de ingekorte zesde rit, waarin ploeggenoot Almeida de beste was.
Johannes Staune-Mittet begon als koploper aan de laatste beklimming van de Col de la Croix, waarbij de renners niet meer tot de top hoefden omdat de finishlijn was getrokken in Villars-sur-Ollon. De Noor van Visma - Lease a Bike werd ingehaald door de Oostenrijker Felix Gall, maar de klassementsfavorieten zaten daar ook vlak achter. Almeida leidde het groepje klassementsrenners, waarbij Kelderman in de slotfase moest lossen. Ook Riccitello kon het tempo van de Portugees en de Brit niet meer volhouden, waardoor de twee ploeggenoten alleen overbleven.
Bernal
Met de afsluitende tijdrit van 15,7 kilometer van zondag te gaan heeft Yates een voorsprong van 31 seconden op Almeida. De Colombiaan Egan Bernal staat derde op 1.51 minuut. Kelderman staat op bijna 5 minuten tiende.
Yates prees in het flashinterview na afloop zijn ploeggenoot Almeida die hem de etappezege schonk. "Hij is een geweldige kerel. Hij heeft zo'n goede vorm, hij had hier makkelijk zelf kunnen winnen. Morgen in de tijdrit pakt hij zeker een minuut op me. Hij is zo sterk, als hij alleen rijdt morgen, gaat hij hier omhoog vliegen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
15 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
15 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden