Yates wint Ronde van Zwitserland, Almeida beste in tijdrit
VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Adam Yates heeft de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Brit van UAE Team Emirates eindigde als tweede in de afsluitende tijdrit achter zijn ploeggenoot João Almeida. Die was 8 seconden sneller, maar dat was niet voldoende om Yates uit de gele trui te rijden. Almeida werd in het klassement tweede, de Deen Mathias Skjelmose na een goede tijdrit derde.
Almeida pakte in de klimtijdrit van 15,7 kilometer van Aigle naar Villars-sur-Ollon zijn tweede ritzege. Hij had eerder vrijdag de ingekorte zesde etappe gewonnen. Yates was de beste geweest in de vijfde en zevende etappe en eindigde ook drie keer als tweede. De twee renners van UAE Team Emirates waren veel beter dan de concurrentie. Skjelmose had in het klassement 3 minuten achterstand.
Wilco Kelderman eindigde als tiende in de tijdrit. Hij moest 1.45 minuut toegeven op Almeida. In het klassement eindigde de Nederlander van Visma - Lease a Bike als negende op ruim zes minuten van Yates.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
14 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
15 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
15 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
20 uur geleden